Важливо

Закупівлі райлікарень Кіровоградщини у системі “ProZorro”: хто найактивніший і економний

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram
© Новинарня

Нові лікарняні ліжка, УЗД-апарат, кисневий концентратор, апарат штучної вентиляції легенів – і це ще не повний перелік медичного обладнання, яким поповнилися цьогоріч центральні районні лікарні, придбавши їх через систему електронних закупівель «ProZorro».

21 районна лікарня Кіровоградської області потрапила у поле моніторингу аналітиків КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». За п’ять місяців нинішнього року районні лікарні завершили 305 процедур, з яких майже половина здійснена у Олександрійській, Новоархангельській та Світловодській ЦРЛ.

“Договори на найбільші суми з використанням системи «ProZorro» уклали Гайворонська (4 486 814 грн), Долинська (5 078 047 грн), Світловодська (6 706 880 грн), Маловисківська (4 280 309 грн) центральні районні лікарні. Та попри це два районні заклади охорони здоров’я із Гайворона та Долинської витратили вищенаведені суми, не застосувавши жодної конкурентної процедури”, – коментує аналітик Аліна Логінова.

Для придбання лікарських препаратів, медичних виробів та обладнання районні лікарні здійснили 141 закупівлю із 305 проведених процедур. Лідерські позиції займають Новоархангельська, Світловодська, Знам’янська та Олександрійська ЦРЛ, які разом провели 101 закупівлю, що становить 72% від загального. За моніторингом аналітиків Кіровоградського відділення «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», серед закупівель у системі «ProZorro» Олександрійська ЦРЛ закуповує лікарняні ліжка, Вільшанська – УЗД-апарат, Маловисківська – апарат штучної вентиляції легенів, Новоукраїнська – концентратор і УЗД-апарат з екраном.

Деякі районні медичні заклади проявили себе у допорогових закупівлях. Зокрема, найактивніше використовують допороги Олександрійська, Олександрівська, Знам’янська та Кіровоградська ЦРЛ. Найбільше коштів заощадили Знам’янська – 17% (235 069), Добровеличківська – 6% (78 445), Олександрівська – 2% (85 346). Олександрійська районна лікарня серед «районок» зібрала рекордну кількість учасників в одному тендері – 12.

Довідково: Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» здійснює свою діяльність щодо налагодження соціальної підзвітності влади в рамках проекту «Кіровограду – соціально підзвітну медицину» за підтримки МФ «Відродження».

Поширити:

Залишити коментар:

коментар