Важливо

Що чекає на райони, територія яких покрита об’єднаними територіальними громадами

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook

Райони, більшість території яких покрита об’єднаними територіальними громадами (ОТГ), мають укрупнитися. Їхні повноваження переходять до громад, для них не залишається компетенції. Експерти напрацювали законопроект, який має вирішити питання функціонування районів до остаточного завершення адміністративно-територіальної реформи.

Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив Юрій Ганущак, директор Громадської організації «Інститут розвитку територій».

“Законопроект про порядок утворення, ліквідації, встановлення та зміни меж районів встановлює таку схему. Якщо більше половини населення входить в ОТГ та/або центр району входить в ОТГ, відбувається об’єднання районів. Тому що цей район не є спроможним фінансово, кадрово, інфраструктурно виконувати свої повноваження. Депутати районної ради того району, що ліквідується, переходять до того, до якого приєднується, до наступних виборів. А голова ради цього району стає заступником голови об’єднаного району”, – пояснив пан Ганущак. Законопроект також пропонує схему встановлення меж районів: по зовнішній межі сільських, селищних та міських рад. На думку пана Ганущака, кількість таких об’єднаних районів буде не більше 100.

Питання районів необхідно вирішити якнайшвидше. У тому числі, для збалансованого бюджету 2018 року.

“Вже бюджет 2016 року став для районів проблемним. У бюджеті 2017 з’явилися стабілізаційні гроші, щоб збалансувати установи у районах, які є неповноцінними. Але у цьому році у нас буде 400 ОТГ. Посипиться абсолютна більшість районів. Ми не можемо втратити час, необхідно на весняній сесії прийняти рішення, які дадуть змогу збалансувати бюджет 2018 року і продовжити реформу. Якщо ми цього не зробимо, будуть величезні проблеми у бюджетному процесі та опір районів”, – вважає Анатолій Ткачук, директор з питань науки та розвитку Громадської організації «Інститут громадянського суспільства».

За підрахунками, утримання районної держадміністрації чисельністю до 100 людей коштує 6 мільйонів щорічно. Апарат районної ради обходиться у від 1 мільйона 200 тисяч до 1 мільйона 800 тисяч.

«Це – вартість водогону одного села. Громадам також не вистачає кваліфікованих кадрів, які могли б перейти з районного рівня”, – зазначив Анатолій Ткачук.

15 травня відбудуться слухання у Комітеті Верховної Ради цього законопроекту.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

4 коментаря до Що чекає на райони, територія яких покрита об’єднаними територіальними громадами

 1. Разве это президент и премьер которые обманывают народ как в законе сказано добровыльне обьэднання а в натуре кузьменка натягивают в киеве, здесь он натягивает коваленка тот нагинает глав рда а они как бараны страну скатывают в пропасть. Пусть докажут обратное. Как им не стыдно.

 2. Нету добровольного обьэднання, добровольное это когда гражлане сами пришли в ода и принесли звернення .

 3. Треба в!дзв!тувати,що зроблено.Треба показати,що щось в кра!н! робиться,що
  проводять реформи, а фактично !з пустого в порожне переливають.

  об”еднан! територ!альн! громади. Що не день,так щось ! п!дсилюеться.
  Мал! райони, та н!чого не робилось,н!чого не бачили, як б!дуе народ,
  а як укрупнять райони, то й погот!в.

  Громадська орган!зац!я дуже потр!бна для навчання сантехн!к!в,електрик!в,
  слюсар!в, щоб млодь навчалася, а не била байдики.а так п”ють,гуляють,крадуть,вбивають,висять на ши! батьк!в-пенс!онер!в,спаюють
  людей-гонять самогонку.А нашим громадянам а би напитись…

Коментарі заборонені.