Важливо

У яких медзакладах Кіровоградщини скоротили кількість ліжко-місць

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook

Два етапи з оптимізації ліжкового фонду на Кіровоградщині, які тривали протягом року, вже завершено. Наразі можна говорити про підсумки: у яких медичних закладах області відбулося скорочення ліжко-місць, а яких оптимізація взагалі не торкнулася.

Про це інформує прес-служба КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

“Загалом з 1 липня нинішнього року було скорочено 351 ліжко-місце у медичних закладах, з яких – 256 у районах, інші – в обласних закладах, що розташовані в Кропивницькому. Результати досить неоднозначні”, – резюмує аналітик Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» Аліна Логінова і наводить висновки проведеного дослідження.

Так, лише дев’ять центральних районних лікарень частково виконали план, доведений департаментом охорони здоров’я Кіровоградської ОДА. Це – Гайворонська, Олександрійська, Онуфріївська, Голованівська, Добровеличківська, Світловодьска, Знам’янська, Новоукраїнська, Устинівська центральні районі лікарні. У повному обсязі відбулося скорочення у лікарнях м. Кропивницький, Олександрівській, Долинській та Новомиргородській.

Згідно поетапного плану оптимізації ліжкового фонду стаціонарів ЛПЗ області у 2016 році, затвердженого Наказом департаменту охорони здоров’я КОДА (25.04.2016 року № 659) у трьох районних лікарнях скорочення взагалі не передбачалося, це: Бобринецька, Вільшанська, Новоархангельська.

Компаніївській райлікарні рекомендували скоротити 25 ліжок, однак тут скорочення взагалі не відбулось. Втім, попри офіційні рекомендації профільного управління, є головні лікарі, які самостійно визначили необхідність скорочення ліжко-місць у медзакладах, які вони очолюють.

“Наприклад, попри те, що в Маловисківській районній лікарні скорочення не передбачалося, було ліквідовано десять ліжок. А в Ульяновській райлікарні замість 14 ліжок скоротили 21”, – аналізує Аліна Логінова.

До чого призведе оптимізація ліжкового фонду у нашому регіоні (яка має рекомендаційний характер), куди буде направлено заощаджені кошти, однозначної відповіді поки немає. Втім, аналітики нашої організації продовжують моніторити та інформувати про зміни у медичній реформі, яка має бути спрямована на надання якісної медичної допомоги пацієнтам.

wP-F__pQLBs

Поширити:

Залишити коментар:

коментар