Важливо

Прокуратура Кіровоградщини ініціювала повторне розслідування щодо дій патрульних при затриманні судді

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram
Олексій Галаган на одному із судових засідань у Кіровоградському райсуді

У Кропивницькому триває повторне службове розслідування щодо дій патрульних поліцейських, які проводили затримання судді Кіровського райсуду Олексія Галагана.

Нагадаємо, тоді Галаган тікав на своєму автомобілі від патрульних, які намагались скласти на нього протоколи і доправити до наркодиспансера для експертизи на вміст алкоголю в крові.

На думку обласної прокуратури, “службове розслідування, що проведене Управлінням патрульної поліції в місті Кіровограді, є необґрунтованим, однобічним та таким, що не відповідає основним принципам та меті проведення таких розслідувань, а саме встановлення причин і умов подій, що стали підставою для призначення службового розслідування, ступеня вини особи (осіб), якою (якими) вчинено дисциплінарний проступок, а також з’ясування інших обставин, які визначенні чинним законодавством”.

Через це “було прийнято рішення про необхідність проведення повторного, всебічного, об’єктивного та якісного службового розслідування. Про що, 9 листопада поточного року прокурором Кіровоградської області Анатолієм Коваленком до Хатії Деканоїдзе скеровано відповідні процесуальні документи”.

Повторне службове розслідування до цього часу триває.

Нагадаємо, 25 липня, близько опівночі, патрульні зупинили автівку УАЗ Патріот через технічну несправність освітлення, а в процесі спілкування, за версією поліції, патрульні виявили у водія явні ознаки алкогольного сп’яніння. Водієм виявився суддя Кіровського райсуду м. Кропивницький Олексій Галаган. Він заперечував факт свого алкогольного сп’яніння. Крім того, Галаган стверджує, що поліцейські його побили. А патрульні в свою чергу звинувачували його у злісній непокорі, оскільки, за їх версією, Галаган втік від них і чинив супротив. У результаті, патрульні склали на Олексія Галагана три протоколи – за ч.1 ст.130 (керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння), за ст.122-2 (незупинка транспортного засобу на вимогу поліції) та за ст. 185 КУПАП (злісна непокора). Спочатку матеріали справи передали до Кіровського райсуду, але, оскільки підозрюваний там працює, її було перенаправлено до Апеляційного суду, який передав справу до Кіровоградського районного суду. Олексій Галаган, у свою чергу, наступного ранку, 26 липня, звернувся до прокуратури із заявою про побиття. Прокуратура області наразі розслідує провадження щодо нібито перевищення повноважень поліціянтами.

2 вересня Кіровоградський районний суд визнав Олексія Галагана винним у адміпорушеннях за ч.1 ст.130 (керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння) та за ст. 185 КУПАП (злісна непокора). Протокол за ст.122-2 (незупинка транспортного засобу на вимогу поліції) на думку суду був недоведений. А вже 23 вересня, Апеляційний суд Кіровоградської області скасував рішення суду першої інстанції.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар