Важливо

Як на Кіровоградщині обрати безпечну ялинку?

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Ще декілька тижнів і ми активно почнемо готуватися до Нового року – найбільш очікуваного свята, в першу чергу для дітей. Традиційно, його головним атрибутом є новорічна ялинка, прикрашена різноманітними іграшками, гірляндами, цукерками і тими прикрасами, що пропонує Ваша уява.

Кіровоградський обласний лабцентр розповідає, на що варто звернути увагу при виборі ялинки, аби новорічна красуня не нашкодила здоров’ю.

Напевно кожного з нас не один раз турбувало питання — яку ж ялинку придбати, яка з них краща — штучна чи жива?

Однозначної відповіді немає, зазвичай вибір залежить від особистих вподабань. Але слід пам’ятати про те, що кожна з них має бути не тільки гарною, але й безпечною, як власне і новорічні прикраси на них.

Адже несумлінні виробники під час їх виготовлення можуть використовувати полімерні та інші синтетичні матеріали, які виділяють токсичні сполуки, наприклад, формальдегіди, акрилову кислоту, нітрил, стирол, хлористий вініл, свинець, а також порушують саму технологію виробництва. Такі ялинки та прикраси несуть потенційну небезпеку для здоров’я та можуть викликати алергію, негативно впливати на дихальні шляхи та нервову систему.

Тому незайвими будуть наступні поради:

  • обираючи живу новорічну ялинку звертайте увагу на наявність на ній маркування — спеціальний чіп з номером, де міститься інформація про те, звідки деревце привезене;
  • запитайте у продавця протоколи досліджень на радіаційне забруднення, адже їх наявність свідчить про безпечність ялинки та сумлінність суб’єкта господарювання. Варто зауважити, що проведення цих досліджень передбачено Державний гігієнічний норматив “Гігієнічний норматив  питомої активності радіонуклідів 137Cs та 90Sr у деревині та продукції з деревини”;
  • обираючи штучну ялинку і новорічні прикраси, як для ялинок так і для дому, перш за все необхідно попросити у продавця супровідні документи на них (документ виробника, що підтверджує якість виробу; протоколи лабораторних досліджень на вміст токсичних елементів та радіонуклідів), які будуть підтверджувати безпечність продукції;
  • зверніть увагу на маркування, адже штучні ялинки, ялинкові іграшки і навіть дощик, незалежно від того, продають їх на ринку чи у крамниці, мають бути марковані відповідним чином – виробник зобов’язаний вказати назву товару, найменування та місцезнаходження виробника, дату виготовлення, термін придатності виробу. Якщо продукція вітчизняного виробництва — нормативний документ за яким вона вироблена (ДСТУ, ГОСТ, ТУ У тощо). Застереження з використання (наприклад: «Обережно! Вогненебезпечно»; «Не призначено для дітей віком до 3 років – містить дрібні деталі» тощо);
  • також не менш важливим є наявність чи відсутність запаху від виробів. Ялинка та іграшки мають бути без запаху, бодай навіть слабкого. Чим сильніший запах, тим більш ймовірно, що з них виділяються летучі токсичні хімічні речовини;
  • за будь-яких сумнів, які у Вас виникли краще не ризикуйте і відмовтесь від придбання виробу.

Запрошуємо власників та керівників об’єктів усіх форм власності підтвердити безпечність Вашої продукції в лабораторіях нашої установи, щоб запобігти можливим негативним наслідкам для здоров’я.

Лабораторії ДУ “Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” акредитовані та атестовані на такі види досліджень.

За довідками звертатись до відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень. Контактна особа Орлов Д.В., тел.: (0522) 33-20-49.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар