Важливо

Іноземці в Кропивницькому: про спокійне життя, гарних дівчат та шок від снігу

Щороку до України приїжджає більше 40 тисяч іноземців із різних країн світу. Хтось приїздить працювати, хтось – жити, а хтось – навчатися. У Кропивницький більшість їде через дешеве навчання. Ось і Фрамело з Анголи, Бор’ят з Монголії та Хав’єр з Еквадору приїхали в Україну вчитися. Наразі вони разом навчаються в КЛА НАУ. Чи витримала Україна та Кропивницький перевірку стандартами різних континентів?

Які були перші враження від України та саме від Кропивницького?

Фрамело: Мені дуже подобається Канада, але отримати в Анголі візу до Канади дуже важко. У мене тут живуть друзі, і вони мені говорили: “В Україні круто! “. Тож я вирішив спробувати. Мені до вподоби мова, якою тут розмовляють, та сама Україна мені подобається не на 100%, але на 99%, а щодо Кропивницького, то на усі 100%! До цього я жив в Одесі, але у Кропивницькому набагато краще.

Бор’ят: Двоє з президентів Монголії навчалися в Україні, тому і я подумав: якщо верхівки правління обрали Україну для навчання, то чому б і мені сюди не піти навчатися? Тому зі списку навчальних вузів я обрав саме Україну, про що не жалкую. А Кропивницький мені подобається своєю спокійністю та погодними умовами.

Хав’єр: Україну мені вже давно рекомендували. До цього я взагалі нічого не чув про Україну. Я навіть не знав, де вона знаходиться. Мене заінтригувало те, що в Україні є державне підприємство “Антонов”, що виготовляють літаки серії “Ан”. Стало цікаво. Приїхавши до України, моє перше враження було дуже хорошим, тому що я побачив, які тут гарні дівчата. Та сам Кропивницький мені не дуже сподобався. До цього я жив у Вінниці, там більше історичних пам’яток і тому подібного, що краще для туристів, але якщо прагнути спокійного життя, то Кропивницький ідеально підходить для цього.

IMG_1994

Чи є щось таке, що вас здивувало?

Фрамело: Якщо чесно, то сніг. Раніше я таке бачив тільки в кіно, коли люди сидять вдома, дивляться на сніг, п’ють гарячі напої. Та коли настала зима – стало так холодно, що у мене аж сльози виступали. Я боявся захворіти. Друзі борсались в снігу і я з них сміявся, але в той же час дуже дивувався.

Бор’ят: Спочатку я навчався в Донецьку. Сталося так, що мені випала можливість піти на матч “Шахтар” – “Манчестер”. Це був просто шок. Це, мабуть, найбільше потрясіння.

Хав’єр: Рівень культури та вихованості. В Еквадорі не так. Тут я бачу, як водії поважають інших водіїв та пішоходів. У нас люди повинні перебігати дорогу, бо якщо ти будеш йти, то можуть пригрозити, або ще гірше – побити, мовляв “чому ти такий повільний!? “. У мене на батьківщині немає поваги один до одного. А ось в Кропивницькому та загалом в Україні мене це дуже здивувало. Тому я з упевненістю можу сказати, що тут дуже добрі люди.

YvcX5CUIhPs

Якби не дешеве навчання, ви би сюди приїхали?

Хав’єр: Ні, я в першу чергу сюди приїхав навчатися. Якби у нас було дешевше, або хоча б такі самі ціни, то я б пішов навчатися десь в Еквадорі або ж в Аргентині.

Фрамело: Так, звичайно! Мені взагалі подобається подорожувати!

IMG_1983

Ви би хотіли після навчання залишитись тут жити?

Бор’ят: Ні, моя країна, мій дім – це дуже близьке та рідне для мене. Там усі родичі, друзі, я не зможу їх покинути.

Фрамело: Мені, звичайно, тут подобається: багато курортів, привітні люди, атмосфера, але жити я би тут не залишився.

Хав’єр: Мені часто ставлять це питання. Та завжди відповідаю, що якщо в Україні щось зміниться,  наприклад, та ж сама економіка, бо рівень життя тут не найкращий, то є велика можливість, що я залишусь. До речі, тут, в Кропивницькому та, мабуть, і по всій Україні, дуже добре викладають у вишах.

DQ7RJi9aXos

Чи задовольняє вас цінова політика?

Фрамело: Мене все задовольняє. Я дуже люблю готувати, тож цікавлюся цінами і можу з впевненість сказати, що з цим у вас все добре. В Анголі набагато дорожче жити.

Хав’єр: Ті речі, що у нас коштують дорого – тут я купив набагато дешевше. Це стосується не тільки одягу. Їжа тут також набагато дешевша, але є різниця у якості.

OYLyxSwa-tc

Які ви бачите найбільші проблеми?

Фрамело: Коли я жив в Одесі, то проблема була в тому, що мені приділяли багато уваги і всі просили спільне фото. Це заважало спокійно жити та займатися своїми справами. А у Кропивницькому такого немає. Звичайно, що дивляться, якось спостерігають, але ставляться з розумінням. І це мені дуже подобається.

Бар’ят: Як я вже казав – я вчився в Донецьку. Найбільшою проблемою була безпека. Було таке, що іноземця з Африки убили в якомусь підвалі. Така звичайна річ, як вечірня прогулянка містом, могла стати останньою в житті, тому ми не гуляли. Кропивницький в плані безпеки – чудовий.

Хав’єр: Нам дуже важко знайти і орендувати квартиру через те, що господарі квартир відразу розуміють, що ми іноземці і збільшують ціни, думаючи, що ми нічого не розуміємо і не можемо щось правильно вирішити. Вони думають, що ми цього не помічаємо, але ми все ж таки помічаємо і такі ситуації дратують.

JLICGJAO-Gw

Чи є щось таке, що тут краще, ніж у вашій країні?

Хав’єр: Дівчата. Тут дуже гарні дівчата. У нас таких немає.

Бор’ят: Погодні умови. У нас вже в листопаді -40°C, а в січні-лютому буде -50°C. Влітку дуже жарко, більше ніж +40°C. А тут хороший клімат, м’яка погода в порівнянні з нашими різкими сезонними перепадами температури.

Фрамело: Напевно, це люди. Ви тут усі дуже-дуже добрі та поважаєте один одного.

Y1KPLjxEW0w

“Хороші люди” – фраза, що звучала дуже часто. Це свого роду візитна картка країни і особливість Кропивницького, яку не можна втрачати у жодному разі. Ставлення людей один до одного – ось що зараз дивує іноземців, бо, як виявилось, це велика рідкість у світі. То ж будьте добрі, поважайте інших людей та бережіть гарних дівчат.

Фото автора та з соцмереж

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

2 коментаря до Іноземці в Кропивницькому: про спокійне життя, гарних дівчат та шок від снігу

  1. Cпасибо за статью! Очень интересно прочитать как отзываются о нашем городе иностранцы.

  2. Очень колоритная компания собралась. Всегда интересно было пообщаться с иностранцами, узнать их впечатления, мнения о нашем городе и людях, никогда не упускал возможности. И за наших “добрых” и щедрых людишек стыдно, которые пытаются сбить больше денег с приезжих… Но что уж поделаешь, такой у наших менталитет.

Коментарі заборонені.