Важливо

Скільки коштують послуги ріелтора при оренді квартири у Кропивницькому

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook
Фото: Андрій Ткач

Розмір оплати за посередницькі послуги при оренді відрізняється в залежності від регіону України. Наприклад, у Кропивницькому вартість послуги становить 100% від розміру місячної оренди.

При підготовці аналітичних матеріалів, портал Domik.ua, провів опитування серед ріелторів з різних міст України про розмір комісії, яку оплачують орендарі ріелторам в залежності від регіону проживання.

При оренді квартир в Кропивницькому брокери оцінюють свої послуги в розмірі 100% від розміру щомісячної орендної плати. Така ж ситуація склалася у Львові, Тернополі та Чернівцях.

Комісію в розмірі 50% від суми місячної орендної плати встановлюють ріелтори в таких містах, як Дніпро, Вінниця, Черкаси, Житомир, Запоріжжя, Київ, Одеса, Рівне, Суми, Харків, Чернігів, Ужгород, Івано-Франківськ, Миколаїв, Полтава, Херсон.

Окремо можна виділити Хмельницький, в якому за агентські послуги береться 70% від місячної плати за орендоване житло. Брокери в Луцьку не встановлюють чіткої ставки за свої послуги. Розмір оплати обговорюється індивідуально. Комісія агенту з оренди нерухомості сплачується одноразово.

Хто оплачує комісійні

Оплачувати послуги агента з оренди нерухомості може і власник житла і орендар. Все залежить від індивідуальних домовленостей сторін.

У Вінниці, як повідомляє ріелтор АН «Freedom» Євген Грабчук, в 95% випадків комісійну винагороду оплачується квартиронаймачем, але можлива усна домовленість між власником орендованої нерухомості та орендарем по розділенню комісії.

Та ж ситуація спостерігається в Чернігові. За інформацією ріелтора АН «Моя опора» Михайла Григор’єва, при здачі квартири в найм в більшості випадків гонорар ріелтору платить орендар, але так відбувається не завжди.

«У відсотковому співвідношенні, в 80% випадків комісія ріелтора оплачується орендарем, і всього в 20% – власником житла», – аналізує Михайло Григор’єв.

У всіх інших містах обласного значення, як повідомляють ріелтори, комісія в повній мірі оплачується орендарем житлової нерухомості. Квартирант має сплатити всю роботу ріелтора в таких містах: Дніпро, Луцьк, Черкаси, Житомир, Запоріжжя, Кропивницький, Львів, Одеса, Рівне, Суми, Харків, Хмельницький, Чернігів, Ужгород, Івано-Франківськ, Миколаїв, Полтава, Тернопіль, Херсон, Чернівці та Київ.

Клієнти, які мають намір заощадити і не оплачувати послуги агента з оренди нерухомості самостійно шукають пропозиції оренди на ринку нерухомості.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Скільки коштують послуги ріелтора при оренді квартири у Кропивницькому

  1. Вартість послуг ріелторів в нашому місті по оренді складає 100% одноразово, і сплачуються орендарем. Але ж така практика склалась із за невеликої кількості пропозицій варіантів оренди які актуальні на ринку: а це 1 кімн.по 1500- 2000грн, 2кімн – 2000-2800грн.саме тому послуги і є 100%

    Коли ж клієнти готові знімати квартири 1 кімн по 4000 грн і більше, або 2 кімн.по 5000 і більше – то вартість послуг буде нижчою. Послуги – їх розмір традиційно договірний

Коментарі заборонені.