Важливо

Обласні чиновники пояснили, чому зросла ціна на цукор

Департамент агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА оприлюднив інформацію з приводу подорожчання цукру.

Про це йдеться в інформації департаменту агропромислового розвитку КОДА, текст якої має Перша електронна.

«У поточному році, в результаті істотного зменшення посівів цукрових буряків (на 48% від прогнозованих площ), виробництво цукру в області склало 31,2 тис тонн. Незважаючи, що це у половину менше від минулого року, цього врожаю цілком вистачить для задоволення попиту внутрішнього ринку. Вироблений цукор разом з перехідними залишками, які накопичено в останні кілька років (близько 25 тис. тонн), не тільки забезпечать внутрішнє споживання цукру на рівні раціональної норми – 38 кг на особу (фонд споживання по області – 37,7 тис тонн), а й дозволять сформувати значні перехідні залишки на кінець маркетингового періоду. Тому для дефіциту цього продукту, або підвищення ціни на нього немає ніяких об’єктивних причин.

Разом з тим, роздрібна ціна на цукор за останній місяць на підприємствах торгівлі області зросла майже на 20% і склала на 10.12.2013 року 7,26 грн/кг (по Україні – 7,30 грн/кг).

Пояснити це можна: по-перше, всеукраїнською тенденцією підвищення ціни на цукор, яка не може не зачепити і Кіровоградщини, як центральний регіон. Торік реалізація цукру була збитковою і, намагаючись вирівняти ціну з урахуванням собівартості, цукрові заводи підвищили оптово-відпускні ціни на цукор за останні два місяці у середньому на 20% (до рівня 6,90-7,00 грн/кг); по-друге, самі учасники ринку спеціально розхитують кон’юнктуру, щоб підняти ціну на цукор.

Однак, дестабілізації ситуації на ринку не буде, адже цукор є соціально значимим видом продовольства, який входить до переліку об’єктів державного цінового регулювання. Окрім того, що на цукор встановлено граничну торговельну надбавку до оптової ціни виробника (не вище 10%), за несприятливої цінової ситуації на ринку можливе проведення відповідних товарних інтервенцій (для цього є відповідні резерви в державному інтервенційному фонді, станом на 1 вересня 2013 року у державному інтервенційному фонді в наявності було 169,4 тис тонн цукру).

Для того, щоб дати можливість жителям області придбати сільськогосподарську продукцію, у тому числі й цукор, за цінами виробника, уникаючи посередницькі націнки, в області регулярно проводяться ярмарки-продажі. На передноворічному ярмарку, який відбудеться 28 грудня 2013 року на площі Богдана Хмельницького, цукрові заводи області безпосередньо реалізовуватимуть свою продукцію споживачам за цілком прийнятними цінами, нижчими від ринкових», — йдеться в поясненні.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар