Важливо

На Кіровоградщині зникнуть газети, які фінансуються з бюджету

Протягом трьох років Кіровоградщина залишиться без комунальних друкованих ЗМІ – “Народного слова” та “Вечірньої газети”, а також усіх районних видань, які фінансуються з бюджету. Сьогодні, 24 листопада, Верховна Рада проголосувала за законопроект №1123 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Відповідне рішення підтримало 260 нардепів.

Реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюється у два етапи: перший —  протягом одного року з дня набрання чинності Закону та другий — протягом наступних двох років.

За законом, органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації. Натомість органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають право засновувати або бути співзасновниками аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації в порядку, встановленому законодавством України, і в межах коштів, що виділяються з державного чи місцевих бюджетів на висвітлення їх діяльності, або за рахунок перерозподілу коштів, що виділяються на забезпечення функціонування цих органів.

Центральні органи державної влади можуть бути засновниками офіційних друкованих видань. В офіційних друкованих виданнях забороняється розміщувати рекламу або будь-яку іншу інформацію, обов’язковість опублікування якої не передбачено законодавством.

Фінансування видатків на підготовку, випуск і розповсюдження офіційних друкованих видань здійснюється за рахунок і в межах коштів, що передбачаються для утримання відповідних центральних органів виконавчої влади.

Обов’язкові безоплатні примірники офіційних друкованих видань після друкування доставляються одержувачам відповідно до Закону України “Про обов’язковий примірник документів”.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*