Важливо

На Кіровоградщині розпочинається зимовий сезон туризму (АНОНС)

До кінця року фестивальне життя Кіровоградщини активізується з новою силою, адже починаються святкові заходи зимового календарного циклу.

Етнографічні театралізовані дійства «Українські вечорниці» проводить відділ культури і туризму Олександрівської райдержадміністрації у с.Родниківка та с. Бовтишка.

Відділ культури і туризму Долинської райдержадміністрації запрошує відвідати етнографічний пізнавальний маршрут «Моя хата біля криниці, прийди , козаче, подивися», під час якого туристи безпосередньо задіяні в Андріївських вечорницях. Захід рухатиметься за маршрутом с.Марфівка – с.Іванівка Долинського району. Окрім того, у етнографічному маршруті «На радість нашим дітям, Миколай іде по світу» заплановано задіяти туристів у театралізованому народному дійстві, за участю казкових героїв та Св. Миколая, що проходитиме у м.Долинська.

Цікавий захід пропонує відділ культури і туризму Олександрівської райдержадміністрації – виставку ялинкових прикрас та привітальних новорічних листівок кінець XIX – XX століття) «Ретро ялинка» в смт.Олександрівка.
«Ясен світ народився. Славимо Христа» – Етнографічний маршрут, під час якого туристи разом з колядниками задіяні у театралізованому народному дійстві. Починається вистава із віншувальних пісень-колядок та жартівливих сценок. Обираються ватага, керівник, «міхоноша», «коза», «пастух з пугою» тощо. «Козу» одягають у вивернутий вовною назовні кожух, прилаштовують солом’яні роги, хвіст і дзвіночок на шию. Обов’язковим атрибутом є рухома зірка, яку постійно носить ватажок.
Яскраве свято Меланки й Василя з народними гуляннями, обрядовим дійством, водінням кози проходитиметься в смт на центральній площі селища біля кінотеатру «Дружба».

Новий рік у хату йде – нам Маланочку веде – Етнографічний маршрут, під час якого туристи задіяні у театралізованому народному дійстві. За Маланку вбирається парубок, що вміє добре жартувати. Маланка сама не ходить – за нею іде особистий «почет». Він стилізований: орач з чепігами від плуга, сівач з сівнею через плечі, мисливці, дід з гарапником «ведмідь», «коза», «журавель», циган, циганка, «чорт» з ріжками, «змій», одягнений у волячу шкіру, підперезаний «гадюками». Почет Маланки рухається містом з жартами, вигуками, сміхом. Дозвіл щедрувати парубки випрошують у хазяїв піснею під вікном (м. Долинська, с.Гурівка, с.Пишне).

14 січня 2014 року Болгарське свято «Сурваки» – традиційно 14 січня, на Василя, болгари святкують найулюбленіше зимове свято. Болгари вільшанки запрошують у гості болгар із сусідних сіл Доброго та Станкуватого, щоб відсвяткувати Різдво і Старий Новий рік. На святі розігруються театралізовані дійства, лунають щедрівки, колядки, проводяться майстри класи з виготовлення сурвачок, виконують народні пісні.
Свято завершується смачною вечерею, спілкуванням та веселими піснями.

18-19 січня 2014 року районне свято «Водохреща» – Етнографічний маршрут під час якого туристи беруть участь у Хрещенських гаданнях,  Таїнстві Водохрещення. Дійство проходить на міському ставі – куштування пісних страв із рису, меду й родзинок – куття (сочиво).  Відвідування служби у церкві.

19 січня 2014 року в смт Олександрівка відбудеться презентація туристичного маршруту, в ході якого передбачено відвідування православних храмів і святинь, молебень за здоров’я.

14 лютого 2014 року Болгарське свято «Трифон зарезан» – традиційне болгарське свято зарізання виноградної лози. У цей день господар відрізає три лози з різних кущів, плете вінець, оздоблює його червоними стрічками та зеленим листям, одягає поверх шапки і благословляє майбутній врожай.
Після урочистого відкриття заходу, яке з року в рік проходить в міському Будинку культури №2, розпочинається найцікавіше – дегустація вина. Оцінивши смак, присутні наколюють папірці біля пляшки з тим вином, яке найбільше сподобалось. За рішенням дегустаційної комісії визначається переможець, він же – «цар вина». Кращим виноробам вручають подяки, а минулорічний «цар» передає перехідний кубок і свої повноваження новому. Він «зарізає» на сцені виноградну лозу, яку окроплює вином, аби урожай був щедрим. Після цього його під схвальні оплески катають у візку, а він на знак подяки пригощає усіх найкращим вином року. Свято не обмежується лише дегустуванням: звучать болгарські пісні у виконанні фольклорних колективів. Окрасою дійства завжди є виставка декоративно-ужиткового мистецтва, на якій присутні мають можливість помилуватися роботами місцевих майстринь.

Яскраві заходи зі святкування «Масляної» 24 лютого 2014 року проходитимуть у більшості міст на районів області, найяскравіші з них: у смт Голованівськ, смт Добровеличківка, містах Знам’янка, Олександрія та Кіровоград.
У програмі свят – організація масових народних гулянь, проводи зими і зустріч з весною. Свята проходять у форматі ярмарки, де кожен охочий може не лише придбати собі товари сільськогосподарської продукції, а й поласувати гарячими млинцями з різноманітною начинкою, пиріжками, варениками і іншими наїдками.

Окремо слід виділити пропоновані відділом культури і туризму Знам’янської райдержадміністрації так звані рибальські тури «Ой ловись рибка», що проходитимуть на базі «зеленої» садиби О.Лимаря у м. Знам’янка.

Детальний перелік усіх заходів подієвого туризму зимового календарного циклу можна скачати тут.

За матеріалами сайту Кіровоградщина туристична

Поширити:

Залишити коментар:

коментар