Кіровоградщина: плата за оренду водних ресурсів зросла майже в 5 разів

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

На Кіровоградщині є 2880 водних об’єктів, придатних для орендування. З них 1267 – нині  в оренді у фізичних та юридичних осіб. За користування цими водними об’єктами планувалося отримати 400 тис грн. надходжень до місцевих і обласного бюджетів. Натомість станом на 1 вересня до обласної скарбниці надійшло 200 тис, а до місцевих загалом – 72 тис грн.

Про це Першій електронній газеті повідомив  начальник Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Ігор Житомирський.

За його словами, решта очікуваної суми має надійти до кінця поточного бюджетного року. Також він розповів, що у зв’язку зі зміною законодавства наступного року Кіровоградщина зможе отримати значно вищі надходження від оренди водного масиву. Зокрема, згідно змін, внесених до Податкового кодексу, тепер окремо розподіляються кошти, сплачені за оренду землі навколо водного об’єкту і за оренду власне водного дзеркала.

Якщо досі ціна за оренду 1 га водного дзеркала становила мізерні 64 грн в рік, то з наступного року орендаторам доведеться сплачувати по 300 грн/га. Наприклад, цього року у Бобринецькому районі з 296 водних об’єктів в оренді перебуває 66. За них орендарі сплатили до обласного бюджету 5 тис. грн., а до місцевого – 556 грн. Згідно з оновленим законодавством, наступного року прибуток Бобринецького району може зрости майже в 5 разів.

Як наголосив Ігор Житомирський, тепер лише потрібно заново укласти  частину договорів про оренду.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар