Важливо

У кіровоградських лісах – найвищий клас пожежної небезпеки

Останніми днями територію області разом з усіма її мешканцями тримає в облозі суха спекотна погода. У зв’язку з підвищенням температури повітря і за відсутності опадів у лісах встановлено найвищий (п’ятий) клас пожежної небезпеки.

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації № 181 від 5.03.2008 р. заборонено відвідування хвойних лісів населенням і в’їзд до них транспортних засобів (за винятком тих, що використовуються з лісогосподарської метою).

Майже завжди пожежі в лісових масивах трапляються через людську недбалість. Тож під час пожежонебезпечного періоду лісівники докладають усіх зусиль для запобігання виникненню загорянь у зелених насадженнях.

З метою попередження виникнення пожеж створено 412 км мінералізованих смуг та проведено догляд за ними на протязі 1802 км, перекрито 236 позапланових доріг і виставлено 180 штук наглядної агітації на протипожежну тематику вздовж доріг та в місцях масового відпочинку населення.

Державна лісова охорона працює в посиленому режимі, відбувається цілодобове чергування, здійснюються постійні патрулювання лісових масивів за участі працівників лісового господарства, пожежно-рятувальної служби та правоохоронних органів.

У ході проведених 520 рейдів  у лісових насадженнях виявлено та притягнуто до адміністративної відповідальності двох порушників. Здійснюється також моніторинг пожежної ситуації у лісах області за допомогою систем відеоспостереження.

Станом на 9 липня у Кіровоградській області зареєстровано одну лісову пожежу на загальній площі 0,3 га.

Обласне управління лісового та мисливського господарства звертається до всіх громадян з проханням, перебуваючи на відпочинку в лісі, бути пильними й дотримуватися Правил пожежної безпеки, а також нагадує: згідно зі ст. 77 Кодексу України про адмінправопорушення, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачений штраф на громадян у розмірі від 17 до 51 грн., на посадових осіб – від 51 до 170 грн.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*