Верховна Рада дозволила колишнім та нинішнім працівникам підприємств з видобутку та переробки бурого вугілля , які мають право на безоплатне забезпечення вугіллям на побутові потреби, отримувати замість вугілля торф’яні брикети.
За ухвалення в другому читанні підготовленого урядом законопроекту № 2843 проголосувало 237 депутатів при необхідних 226.
Відповідні зміни Рада внесла до Гірничого закону .
Відповідно до законопроекту, забезпечення торф’яними брикетами можливе за умови пристосованості систем опалення.
У пояснювальній записці зазначається, що згідно з чинним законодавством після ліквідації вугледобувних та вуглепереробних підприємств вуглеотримувачі цих підприємств повинні забезпечуватися безкоштовним вугіллям на комунальні потреби .
Внаслідок припинення виготовлення буровугільного брикету на території України, вуглеотримувачі, які проживають на території буровугільного басейну, забезпечувалися кам’яним вугіллям.
У документі наголошується, що ця заміна викликала масові відмови, скарги громадян через відсутність необхідних умов і непристосованість систем опалення будинків до використання кам’яного вугілля.
До Міністерства енергетики надходили численні прохання щодо забезпечення вуглеотримувачів торф’яними брикетами .
Також в документі зазначається , що підприємства , розташовані на території буровугільних комплексів і які є виконавцями робіт з ліквідації гірничих підприємств , мають можливість забезпечувати вуглеотримувачів торф’яними брикетами .
Крім того , в пояснювальній записці вказується , що постачання кам’яного вугілля на територію Кіровоградської та Черкаської областей є економічно невигідними.
Гірничий закон зобов’язує вугледобувні підприємства забезпечувати низку своїх працівників, членів їхніх сімей та пенсіонерів вугіллям для опалення осель або виплачувати компенсацію тим, хто мешкає в будинках з централізованим опаленням.
За матеріалами УН