Важливо

Кіровоградцям розкажуть про «реалістів»

Презентація виставки „Єлисаветградське земське реальне училище – осередок культури Єлисаветграда” відбудеться 26 листопада у відділі рідкісних і цінних видань обласної бібліотеки ім. Д.Чижевського.

Про це Першій електронній повідомили в адміністрації закладу.

Спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д.Чижевського, виставку організували Державний архів Кіровоградської області та машинобудівний коледж КНТУ.

Гості презентації побачать оригінали унікальних архівних документів, фотографії початку ХХ століття та рідкісні видання фундаментальної бібліотеки реального училища. Ці документи вперше будуть зібрані разом, аби ми переконалися: історія нашого міста – не сухий перелік фактів, а поєднання доль, вчинків, прагнень..

Довідка:

Одним з найбільших навчальних закладів Єлисаветграда в останній чверті ХІХ – на початку ХХ ст. було земське реальне училище. Це перше училище середньої освіти у нашому місті.

За майже піввікову історію в земському реальному училищі у Єлисаветграді викладали та провадили наукову діяльність видатні вчені, серед яких — основоположник слов’янської філології професор В.Григорович, історик і археолог В. Ястребов, вчений та дослідник природи Г. Близнін, талановиті художники — засновник вечірніх рисувальних класів П. Крестоносцев, художники-викладачі — Ф. Козачинський, А. Ольшанський, П. Сорока, П. Криштальов, М. Нікольський. Це училище закінчили відомі художники О. Осмьоркін, З. Рибак, П. Покаржевський.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар