Важливо

В Україні з`являться платні автошляхи

Схоже в Україні таки будуть платні автомобільні дороги. Вже протягом кількох тижнів в Україні оголосять конкурс на будівництво першої платної дороги Львів-Краковець. Таку інформацію надали в «Укравтодорі». На минулому тижні уряд затвердив умови конкурсу на будівництво та концесію траси від Львова до Краковця.

За підрахунками «Укравтодору», на будівництво самої дороги піде 4-5 років, повідомляє autopalace.com.ua.

Проте поки що офіційно ці умови конкурсу не опубліковані. Коли це станеться, «Укравтодор» має їх затвердити. У держкомпанії запевнили, що зроблять це протягом декількох днів. Скільки буде коштувати проїзд, у компанії поки сказати не можуть. «Питання розміру плати дискусійне. Він буде обговорюватися з переможцем конкурсу. У будь-якому випадку плата буде невисокою, оскільки проект перший і повинен мати позитивний ефект», – пояснили в «Укравтодорі».

В яких напрямках в Україні можуть побудувати платні дороги:

Нова дорога Львів-Краковець стане унікальним проектом для України. Схема співпраці держави з приватним інвестором буде виглядати наступним чином. Переможець конкурсу повинен побудувати дорогу, після чого, по суті, візьме її в оренду на 49 років. Весь цей час компанія зобов’язана стежити за станом дорожнього полотна та інфраструктури в цілому.

Повертати вкладені гроші інвестор буде за рахунок плати за проїзд. Ще однією статтею доходу повинні стати компанії, які захочуть відкрити на платній дорозі придорожні ресторани та заправки. Платна дорога Львів-Краковець не замінить існуючу. Вона стане альтернативою безкоштовної трасі для тих, хто готовий платити за якісне покриття. Решта зможуть, як і раніше користуватися старим маршрутом. Якщо проект виявиться успішним, то платні дороги почнуть з’являтися і в інших регіонах України.

В яких саме, в «Укравтодорі» не кажуть. З урахуванням анексії Криму і війни на Донбасі карта платних доріг в Україні може виглядати, як на картинці вище, згідно з планами попереднього уряду. На карті зазначено вартість проїзду, яку планував встановити уряд Януковича.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар