Важливо

У КОХМі відбудеться вечір пам’яті Івасюка

Творчий вечір пам’яті видатного українського поета і композитора, Героя України Володимира Івасюка відбудеться 13 листопада о 14:00 у приміщенні Кіровоградського обласного художнього музею.

Про це Першій електронній повідомили в музеї.

Метою зустрічі є знайомство кіровоградців з творчістю та маловідомими фактами з життя автора культових пісень «Червона рута», «Водограй», «Я піду в далекі гори».

Ведучі творчого вечора – студенти 4-го курсу факультету філології та журналісти (спеціальність «Видавнича справа та редагування») Кіровоградського державного педагогічного університету.

Студентами-видавцями підготовлено інформацію про життя і творчий доробок Володимира Івасюка, а також виготовили видавничу продукцію (диски з піснями композитора, інформаційні листівки). Під час підготовки творчого вечора знайдено низку відеосюжетів, які найповніше розкривають долю талановитого поета, розповідають про моменти життя і таємниці його смерті.

Довідка. Володимир Івасюк є одним із основоположників української естрадної музики, автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Лауреат низки нагород і премій, серед яких Державна премія України ім. Т. Г. Шевченка (1994, присвоєна посмертно) та звання героя України (2009, також посмертно).

Вийшовши з дому 24 квітня 1979 року, Івасюк зник і більше його ніхто не бачив живим. Після зникнення Володимира його батьки відразу подали заяву до міліції. Пошуки велися з 27 квітня до 11 травня. Саме тоді була закрита справа розшуку. 18 травня 1979 року тіло Володимира Івасюка знайшли у військовій зоні Брюховицького лісу недалеко від Львова. Офіційна версія – самогубство. Проте деталі справи Івасюка ще довго залишатимуться нерозкритими.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар