Важливо

Світловодський район похвалили і розкритикували

Перший заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Віктор Серпокрилов під час захисту керівництвом Світловодського району районного сегменту програми соціально-економічного розвитку «Центральний регіон-2015» піддав критиці низку прорахунків.

Віктор Серпокрилов зазначив, що Світловодський район серед лідерів за кількістю виконаних соціальних заходів (100%), передбачених на 2011-2013 роки, за обсягом реалізованої промислової продукції, а також за обсягом фактично освоєних коштів на реалізацію інвестиційних проектів (80%). Крім того, він зауважив, що район – один із небагатьох в області, де тваринництво розвивається у комплексі із переробкою молокосировини. Слід відзначити, що порівняно із 2010 роком поголів’я великої рогатої худоби зросло на 390 голів, або в 1,5 раза, це 3 місце після Новгородківського і Олександрійського районів.

Перший заступник голови ОДА також відзначив, що у районі певною мірою поліпшено матеріально-технічну базу закладів освіти, охорони здоров’я і культури та надання ними послуг населенню.
У той же час, обговорили актуальні завдання розвитку району до кінця 2013 року та на 2014 рік.

За словами Віктора Серпокрилова, Світловодський район поступово втрачає позиції у промисловості, як однієї із важливих галузей економіки району. Якщо у 2010 році підприємства району забезпечували 0,6% загального обсягу реалізованої промислової продукції області, то на даний час у 1,5 рази менше. Окрім цього, не повною мірою задіяні потужності підприємств харчової промисловості, виробництва будівельних матеріалів.
Потрібно шукати спільно сировину і ринки збуту, діяти більш наполегливо у цих питаннях, використовувати напрацювання обласної державної адміністрації у питаннях просування продукції підприємств.

«У січні-вересні 2013 року район має найнижчі показники за індексом виробництва валової продукції сільського господарства – і це викликає певну стурбованість. 7 інвестпроектів, розпочаті у попередні роки, реалізуються лише у половині сільських рад району. А решта сільських рад як не мала інвестпроектів так і не передбачає їх реалізувати у перспективі. Садівництво, овочівництво, рибальство майже не розвиваються в районі, хоча погодно-кліматичні умови це дозволяють. Тим більше, з урахуванням реалізації у районі інвестиційного проекту із будівництва і модернізації складів зі зберігання овочевої продукції у с.Микільське», – підкреслив перший заступник очільника області.

Як відзначив Віктор Серпокрилов, особливої уваги заслуговує розвиток і налагодження виробництва рибопродукції, адже наразі великим попитом користується в’ялена і копчена риба. Він підкреслив, що виловом риби у районі займаються 13 підприємств. Водночас, на ярмарках, які проводяться у Кіровограді, Світловодський район таку продукцію не представляв.
Проаналізувавши результати виконання районного розділу обласної програми «Центральний регіон – 2015», Віктор Серпокрилов відзначив наявність позитивних зрушень, але і вказав на резерви, які доцільно задіяти для виконання програмних завдань щодо зміцнення фінансової основи місцевих бюджетів та підвищення доходів громадян.

На сьогодні рівень дотаційності місцевих бюджетів залишається високим 60% (12 місце серед районів). Що стосується виконання планових показників по доходах місцевих бюджетів – у січні-вересні 2013 року не забезпечено майже у половині місцевих бюджетів, а рівень заробітної плати у працівників Світловодського району (2174 грн.) є меншим від середньої в області (2514 грн.), – наголосив Віктор Серпокрилов.

З приводу порушеної теми Віктор Серпокрилов звернувся до присутніх голів сільських рад та керівників: «Хто, як не ви, маєте забезпечити підвищення рівня оплати праці? Ви повинні зрозуміти, що це вимога Президента України. Це вимога самих людей. І це ваші повноваження і зона відповідальності», – підкреслив він.

Не оминув увагою Віктор Серпокрилов і підготовлені зауваження від членів робочої щодо виконання програмних завдань в частині ефективного використання земельних ресурсів.

«Землекористувачі району мають значний податковий борг по платі за землю – допущено зменшення надходжень порівняно із відповідним періодом минулого року на 1,3 %, при тому, що в області є зростання на 9,1%»- зазначив Віктор Серпокрилов.

Є окремі зауваження і щодо реалізації проекту «Купуй Кіровоградське».
Але загалом аналіз ситуації засвідчив, що у Світловодському районі забезпечено виконання переважної більшості завдань програми, але є ще достатньо резервів для зміцнення потенціалу району та підвищення добробуту громадян. Тому районна влада отримала серйозний і докір, і завдання від голови ОДА Андрія Ніколаєнка – негайно взятися за стратегію розвитку території, за інвестпотенціал території.

«За вчора – «задовільно», але ми не почули за «завтра» і «післязавтра», – дорікнув керівникам Світловодського району керівник області.
Результати перевірки якості виконання в районі програми «Центральний регіон – 2015» дозволили колегії облдержадміністрації визнати роботу Світловодської райдержадміністрації задовільною.

За матеріалами сайту ОДА

Поширити:

Залишити коментар:

коментар