Важливо

Маловисківським воїнам АТО не вистачає землі?

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

З початку АТО на Сході України до війська було мобілізовано більше двохсот представників Маловисківщини. Половина з них уже подала заяви на одержання обіцяних урядом земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства або ж під забудову. Однак, чи всі зможуть похазяйнувати на своїх двох гектарах – поки що гарантій немає.

Про це демобілізовані воїни говорили під час зустрічі, яку Маловисківська райдержадміністрація влаштувала їм, аби привітати з поверненням додому і проінформувати про створення у районі Центру по підтримці демобілізованих і надання їм медичної, правової і психологічної підтримки.

Найбільше запитань у бійців виникло до Держземагентства, бо на думку демобілізованих воїнів, воно не надто поспішає оперативно вирішувати організаційні питання по виділенню земельних ділянок, до того ж зменшило їх площі з двох гектарів, виділених торік, до одного.

За словами воїнів, коли прозвучав заклик іти на захист держави, чоловіки зробили це без зволікань і свій обов’язок по захисту Вітчизни виконали. То чому ж сьогодні невідомо хто і невідомо чому вносить “поправки” в закони, мотивуючи це тим, що “на місцях немає резерву вільної землі”?

Як прокоментував ситуацію голова райдержадміністрації Павло Сорока, те, що Маловисківщина нині за кількістю прийнятих до розгляду заяв – друга в області, але важливіше те, скільки учасників АТО вже отримали на руки свідоцтва на право власності на земельні ділянки, в зазначених урядом розмірах і не на схилах чи сміттєзвалищах.

Що ж до того, де взяти землю для таких потреб, то тут прозвучала порада переглянути договори оренди і через суд позбавити землі тих, кому вона в попередні роки була надана з порушенням чинного законодавства. В будь якому разі свою землю усі бажаючі учасники АТО мають одержати уже найближчим часом. А в районі повинен бути створений своєрідний “банк” резервної землі по територіях, аби надалі подібних проблем не виникало.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар