Важливо

Чернявський: Ситуація з підтопленням сіл у Новомиргородському районі – контрольована

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Чернявський вважає, що ситуація з підтопленням окремих садиб у селах Коробчине та Рубаний Міст Новомиргородського району – контрольована.

Про це він сказав під час спеціальної наради, де розглядалася ситуація, повідомляє сайт ОДА.

Нагадаємо, що через підвищення рівня води у річці Велика Вись, де наразі тривають роботи з розчищення русла водойми, були підтоплені 2 погреби у домогосподарствах сіл Коробчине та Рубаний Міст, кілька присадибних ділянок і луків біля річки.

Нинішній стан справ із рівнем води, і підтопленими об’єктами обговорили учасники наради: представники облдержадміністрації, районне керівництво, голови сільрад Коробчиного і Рубаного Мосту, заступник начальника обласного управління водних ресурсів, представник від ТОВ ВКФ “Велта”, яка фінансує роботи по розчищенню Великої Висі, а також керівник підприємства, яке й виконує ці роботи – директор ТОВ “Торговий дім “Главмаш”.

Олександр Панченко, який очолює “Главмаш”, детально проінформував учасників наради про виконуваний комплекс робіт задля попередження надалі подібних ситуацій. А серед причин, що призвели до підняття рівня води у Великій Висі, представник “Велти” Юрій Вольський вбачає несанкціонований скид води в орендованих ставках.

Що стосується завершального етапу розчистки річки русла Великої Висі, який передбачає завершення будівництва трьох гідроспоруд іще є низка питань стосовно їх офіційного оформлення. Наразі за даний об’єкт відповідає підприємство-виконавець робіт, тобто “Главмаш”. Надалі має бути чітко визначений балансоутримувач, який відповідатиме за стан дамб та їх утримання. А також серед першочергових завдань – визначення зони затоплення, що не була врахована у проекті, згідно з яким ведуться роботи. Вирішення цих питань Олександр Чернявський, за дорученням голови облдержадміністрації, триматиме на особистому контролі.

Нинішня ситуація також повністю контрольована – запевнили усі учасники процесу – від керівництва району до виконавців робіт по річці Велика Вись. Вода спадає, за тиждень-другий відійде з підтоплених територій і ситуація повністю стабілізується протягом 10 – 15 днів, – запевнив Юрій Вольський.

Разом з тим, на рівні області іще переглядатимуть усю дозвільну документацію, що узаконює проваджувані роботи по розчищенню річки Велика Вись. Також Олександр Чернявський доручив провести інвентаризацію паспортів усіх водних об’єктів по Новомиргородському району, що передані в оренду.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар