Важливо

Правоохоронці попереджають про банківських шахраїв

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка
Ілюстрація: ukrinform.com

Шахраї вигадують різні способи для того, щоб видурити інформацію про банківські карткові рахунки, з яких у подальшому незаконно знімають кошти. Працівники міліції пропонують дотримуватися порад, які допоможуть убезпечити себе від протиправних посягань.

За жодних обставин не повідомляйте стороннім особам, що телефонують та представляються псевдопрацівниками фінансової установи, персональні данні чи будь-які відомості про банківську картку. Наполягайте на здійсненні необхідних операцій лише у відділенні банку.

Для оплати товарів (послуг) використовуйте окрему платіжну картку з обмеженим лімітом, що унеможливить її використання для зняття готівки шахраями.

Користуючись карткою, нікому не повідомляйте (у тому числі банківським працівникам) її пін-коду, а також спеціальних кодів, які надходять на ваш мобільний телефон задля підтвердження здійснення певних операцій.

Не повідомляйте інформацію про платіжну картку або картковий рахунок через мережу Інтернет, не розміщуйте номер мобільного, прив’язаного до банківської карти, не вказуйте особисту інформацію, яку можуть використати зловмисники для шахрайських дій.

Якщо ви загубили мобільний телефон або втратили сім-карту, відразу ж заблокуйте прив’язані до цього номеру банківські картки.

Зверніться до фінансової установи, аби дізнатися достовірну інформацію про послуги, які надаються за допомогою вашої картки та правила безпечного користування нею.

Обов’язково розкажіть про можливі шахрайства з банківськими картками своїм родичам, знайомим, друзям, аби вони були обережними та не потрапили «на гачок» аферистів.

У разі вчинення стосовно вас шахрайських дій – негайно зверніться у найближче відділення міліції за номером «102».

СЗГ УМВС України в Кіровоградській області

Поширити:

Залишити коментар:

коментар