Важливо

Цього року Кіровоградщину охоплять акції, присвячені збереженню репродуктивного здоров’я

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Не зважаючи на суттєві труднощі, створені для громадських організацій законом «Про волонтерську діяльність», члени Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї (у тому числі кіровоградські організації) запланували на весну та осінь цього року численні акції із залученням молоді – волонтерів-добровольців – щоб просувати ідеї збереження репродуктивного здоров’я, усвідомленого батьківства, планування сім’ї та ефективної контрацепції.

Такий план дій став результатом дводенного тренінгу, що пройшов у місті Вінниця і зібрав понад два десятки представників громадських організацій із різних куточків України – членів згаданої коаліції. Були на тренінгу і представники організацій із Кіровоградщини – «Кіровоградський прес-колуб», ГО «Турбота» та Обласної жіночої інформаційної служби (ОЖІС). Захід відбувся у рамках масштабного проекту «Репродуктивне здоров’я в Україні», що його виконує Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку / USAID.

Мережа волонтерів, створення якої взяло початок у Вінниці, допоможе українським громадським організаціям вести широку інформаційно-просвітницьку роботу з метою створення змін у ставленні та поведінці людей до питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї.

Всеукраїнська Коаліція з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї, створена у вересні 2014-го року з метою збереження репродуктивного здоров’я, захисту репродуктивних прав, забезпечення потреб у якісних послугах з планування сім’ї кожної людини в Україні, вирішила активно діяти у сфері розбудови волонтерської мережі, яка вже зараз нараховує понад тисячу осіб. Паралельно коаліція буде лобіювати внесення змін до закону «Про волонтерську діяльність» та проводити у травні – до Міжнародного дня сім’ї – та у вересні – з нагоди Всесвітнього дня контрацепції – низку заходів силами волонтерів-добровольців. Це будуть і вуличні акції, і флешмоби, і роздача інформаційних матеріалів, і проекти у соціальних мережах та інші цікаві для людей різного віку заходи.

Акції проходитимуть під лозунгами:
• Захисти себе і майбутнє
• Усвідомлене батьківство – щаслива сім’я!
• Вдаримо по інфекціям засобами контрацепції!
• Жити безпечно – стильно!

Поширити:

Залишити коментар:

коментар