Важливо

У Кіровограді знову замінували школу (ФОТО)

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Сьогодні приблизно о 12 годині до правоохоронних органів надійшов анонімний дзвінок про те, що одна зі шкіл міста Кіровограда (гімназія №5) замінована.

Як повідомляє кореспондент Першої електронної з місця події, наразі в школі працює слідчо-оперативна група, фахівці-вибухотехніки, кінологи та рятувальники.

Директор школи Галина Война запевняє, що всіх учнів евакуювали і нині вони перебувають у приміщеннях бібліотеки ім. Гайдара та у сквері біля неї та у бібліотеці ім. Чижевського, які одразу відгукнулися на прохання педагогів про допомогу.

Евакуація відбулася організовано та оперативно, діти відчувають себе у безпеці. Щоб уникнути паніки, школярам було повідомлено про проведення навчань з евакуації. У школі разом з експертами перебуває і директор навчального закладу, Галина Война. Наразі жодних ознак замінування не виявлено, та перевірка продовжується. Рух навколо школи перекрито працівниками ДАЇ.

Правоохоронці нагадують – «жарти» про замінування можуть обернутися позбавленням волі. За подібні необдумані вчинки неповнолітніх перед законом відповідатимуть батьки.

Так, згідно зі статтею 259 Кримінального кодексу України за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності передбачено відповідальність від двох до шести років ув’язнення. Ті самі дії, якщо вони призвели до тяжких наслідків або вчинені вдруге, караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

У випадку, коли «пожартувати» вирішить неповнолітній, відповідати за такі витівки доведеться батькам. Зокрема, ст. 183 «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб» та ст. 184 «Невиконання батьками або особами, що їх заміняють, обов’язків щодо виховання дітей» Кодексу України про адміністративні правопорушення за подібні дії передбачено покарання у вигляді накладення різного розміру штрафу.

Разом з тим, працівники міліції вкотре закликають громадян дотримуватися заходів особистої безпеки, бути обачними та у разі виявлення підозрілих предметів, транспортних засобів чи осіб, поведінка яких викликає підозру, негайно телефонувати за номером «102» чи «телефоном довіри» УМВС в області: (0522) 24-15-60 (цілодобово).

Поширити:

Залишити коментар:

коментар