Важливо

Кіровоградські волонтери поділились рецептами економної благодійності (ФОТО)

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Перша електронна писала раніше писала про те, що Кіровоградське НВО №20 перетворилось на справжню фабрику виробництва речей для захисників АТО. Вчителі школи закликають кіровоградців приєднатись до волонтерської справи: хто руками, а хто матеріалами.Вчителька трудового навчання НВО №20, яка була ініціатором волонтерського руху у своїй школі, Олена Горобець поділилась із Першою електронною рецептами економної благодійності. Собівартість речей, які виготовляють шкільні майстри, у десятки разів нижча фабричних прототипів.

В першу добре налагоджено виготовлення запарафінених сірників. Їх крутять старшокласниці на уроках трудового навчання та у позаурочний час. Один такий сірник горить аж 4 хвилини і не легко гасне, на відміну від звичайного.

А вартість матеріалів взагалі мізерна:
• сірники,
• вата,
• парафін.

Сірники відправляються окремими партіями, а також комплектують у міні-пічки, які призначені для підігріву води. Такі диво-пристрої є вкрай необхідними особливо взимку.

Для міні-пічки потрібні:
• жерсть листова на тонше 0,6 мм (приблизно 150 грн\лист, якого вистачає на більш ніж 50 пічок),
• матеріали для кріплення,
• таблетки сухого спирту,
• запарафінені сірники,
• камуфляжна тканина для чохла.

Найдешевшими продуктами виробництва двадцятої школи у парафінові свічки-грілки. Як каже майстриня Олена Горобець, вони не мають собівартості, адже виготовляються із «підножних» матеріалів. Умовна вартість може набігти тільки за парафін, якого не дуже багато і треба.

Для свічки-грілки потрібні:
• дно від жерстяних баночок (наприклад з-під слабоалкогольних напоїв),
• картонні обрізки,
• нитка для основи,
• парафін.

На конвеєр поставили і пошив балаклав. Олена Горобець робить викройки відразу на кілька десятків балаклав, які потім шиють кіровоградки. Як розповіла вчителька, шиють балаклави не тільки у школі – деякі жінки беруть викройки додому. Собівартість саморобних балаклав мізерна, адже потрібні тільки флісова тканина та нитки.

Також школярі роблять маскувальні сітки із тканини, яку приносять з дому. Три сітки від НВО №20 уже в АТО, четверта – чекає своєї черги у комірці кабінету трудового навчання.

Адміністрація школи йде назустріч своїм волонтерам і безоплатно надає приміщення для роботи. Під керівництвом Олени Горобець десятки кіровоградок до самого вечора шиють балаклави та готують матеріари для того, за що візьмуться уже вранці. Робота кипить щодня і ресурси закінчуються досить швидко. Волонтери закликають кіровоградців відгукнутись і допомогти нашим солдатам. Це не захмарні сотні тисяч на дорогі обладунки, це кількагривневі матеріали чи година-дві вільного часу. А вони можуть врятувати життя героя або хоча б зробити війну не такою жорстокою.

Хто хоче допомогти, звертайтесь за телефонами:
Олена – 066 321 03 92
Валентина – 066 286 50 95
Або у НВО №20 (пр. Перемоги, 16).

Поширити:

Залишити коментар:

коментар