Важливо

Як гартувалися кіровоградці на Водохреща (ФОТО)

Сьогодні, 19 січня, весь православний світ святкує Хрещення Господнє, а по-народному – Водохреща чи Йордана.

З 7-ої години ранку десятки кіровоградців зібралися біля джерела святого Даниїла, щоб долучитися до таїнства Йордану. І поки одні з відрами та баклажками стояли в довжелезній черзі за водою з джерела, інші вишикувались у чергу, щоб пірнути у священну купіль. У кожного на те були свої мотиви: деякі вірять у цілющу силу води, а дехто перевіряє на міцність та витривалість тіло і дух.

Ксенія та Світлана Ковальові, наприклад, щиро переконані, що вода цього дня має неабияку силу, дарує здоров’я та довголіття. Вже другий рік поспіль мати і донька ходять на Водохреща до джерела святого Даниїла, щоб пірнути в купіль.

«До джерела нас привела віра. Не одразу, поступово, адже у кожного свій шлях до Бога, – ділиться досвідом Світлана Ковальова. – Ми з донькою віримо, що вода у цей день очищає тіло й дух від хвороб та лиха».

І справді, у кожного свій шлях до святого джерела. Тим паче, на Водохреща. Богдан Гориленко, вчитель фізкультури кіровоградської спецшколи для дітей з вадами слуху, вже не перший рік пірнає у крижану воду. «Така вже традиція на Водохреща. Та й для здоров’я корисно»,  – переконаний Богдан.

Цього року разом з вчителем пірнати у купіль прийшли й вихованці школи – 15-літній Богдан Горбенко, 16-літній Руслан Григор’єв та 19-літній Роман Цимбал. Вони вже декілька років займаються плаванням, але при температурі +1 вперше занурюються у воду. Таким чином Богдан Гориленко вирішив організувати для своїх вихованців тест-драйв на готовність до дорослого життя. «Хтось пройшов випробування вдало, хтось тільки по коліна занурився і досі стукотить зубами», – підсміюється над школярами вчитель.

Одним словом, життя іде повним ходом біля джерела святого Даниїла: люди набирають воду десятками літрів, священик одразу ж її святить, одні занурюються у джерело з головою, інші швиденько обтираються рушником і шукають загублені шкарпетки, хтось збирає пожертви на храм, а хтось – готує чай для тих, хто змерз.

Не зважаючи на те, що понеділок робочий день і багато кіровоградців не змогли прийти до джерела, традиції та віра, що так тісно переплелися в українській культурі, живі. Але навіть не це вражає найбільше, а – молодь, яка свідомо обрала здоровий спосіб життя і прийшла сьогодні підтвердити свій вибір.

Тетяна Колісник, Перша електронна газета

Поширити:

Залишити коментар:

коментар