Важливо

Кіровоградщина потрапила у «пілот» Зубанова

Кіровоградщина потрапила до числа 3 інших регіонів – Київщини, Сумщини і Рівненської області, які стали учасниками пілотного проекту зі створення мережі історичних клубів, що займатимуться наповненням національного інформаційного порталу litopys.com.ua.

Про це сьогодні в облдержадміністрації під час презентації проекту повідомив радник Президента України Володимир Зубанов.

Володимир Зубанов приділив саме інформаційному порталу, розробкою якого займалися рівненські спеціалісти протягом року, і він уже функціонує. За задумом це має бути масштабна електронна енциклопедія історії України – тут уже є не лише довідкові статті та фото, а й відеосюжети про певні історичні події та персоналії. Наразі основою для наповнення порталу стали матеріали, підготовлені науковцями в рамках загальнонаціонального патріотичного проекту “Україна: історія великого народу”.

А далі своєрідну естафету в цьому процесі мають перейняти історичні клуби на регіональному рівні, що формуватимуться на базі шкіл, вишів, бібліотек тощо.

Прогнозується, що найбільш активними учасниками можуть стати учні та студенти, зрозуміло, що підготовлені ними матеріали необхідно буде ретельно перевіряти, і це завдання ляже на плечі спочатку регіональної експертної групи, а далі – республіканської. Республіканську експертну групу сформували історики з ім’ям, зокрема, Михайло Відейко, Наталя Абашина, Борис Черкас, Віктор Горобець, Станіслав Кульчицький, Олександр Донік. Варто відзначити, що лише пройшовши два етапи фільтрації стаття зможе бути оприлюднена на інформаційному порталі. А от перед бібліотеками стоятиме завдання оцифровувати наявну історичну літературу.

Учасники презентації, серед яких були представники не лише профільних департаментів та управлінь облдержадміністрації, як-то освіти, культури, комунікацій з громадськістю, інформаційної діяльності, а й викладачі вишів, вчителі-історики, а також голова громадської ради при облдержадміністрації, директор обласного архіву, підтримали проект, ні у кого не виникло жодних сумнів щодо його доцільності. Проте окремі зауваження організаційного характеру все ж таки прозвучали. Зокрема, проректор КДПУ ім. Володимира Винниченка Ірина Козир цікавилася, як витримуватимуться авторські права під час оприлюднення на сайті оцифрованої літератури. Наразі це питання вивчається на рівні профільного міністерства.

За матеріалами сайту КОДА

Поширити:

Залишити коментар:

коментар