Важливо

Омельяненко: сонячну енергію вигідніше продавати, ніж використовувати

Енергопостачальні компанії купують сонячну електроенергію вп’ятеро дорожче, ніж продають її господарствам за так званим «зеленим» тарифом.

Про це повідомив голова фермерського господарства «Омельяненко» Сергій Омельяненко під час зустрічі з представниками компанії Samchully Energy Solution Co, передає кореспондент Першої електронної.

Сьогодні під час зустрічі в ОДА з представниками корейської компанії Samchully Energy Solution Co, на якій йшлося про альтернативні джерела видобутку електроенергії, голова фермерського господарства «Омельяненко» Сергій Омельяненко поділився власним досвідом використання сонячної електроенергії.

Нагадаємо, торік в Іванівці Новоукраїнського району було збудовано і введено в експлуатацію першу в області сонячну електростанцію потужністю 1,3 МВт на годину. Передбачалося, що здобута електроенергія використовуватиметься для потреб господарства та для забезпечення дешевою електроенергією мешканців села.

Однак, як зазначив Сергій Омельяненко, використовувати сонячну електроенергію для власних потреб економічно невигідно.

«Ми продаємо її енергопостачальній компанії по шість гривень за кіловат, тоді як купуємо звідти ж за «зеленим» тарифом за 1,24 грн.»

До того ж, сказав Сергій Омельяненко, його електростанція здатна виробляти енергію лише вдень, а обладнання, яке здатне її акумулювати, коштує стільки ж, скільки сама станція.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар