Важливо

Збудовані без дозволу споруди спокійно стоятимуть до 2016 року

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Народні депутати підтримали в цілому законопроект № 1059 “Про внесення змін до закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт”. За відповідне рішення проголосували 259 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Закон вносить зміни до пункту 9 прикінцевих положень закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, якими, зокрема продовжити до 31 грудня 2015 р. можливість застосування визначеного цим пунктом механізму прийняття в експлуатацію об’єктів, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт.

Також закон установлює спрощений порядок проведення технічного обстеження будівельних конструкції та інженерних мереж для індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 кв. м, господарських (присадибних) будівель і споруд площею до 100 кв м, передбачивши проведення такого обстеження в ході їх технічної інвентаризації з відповідною відміткою в технічному паспорті.

Крім того документом установлюється, що до власників (користувачів) земельної ділянки, які скористалися визначеним цим пунктом механізмом прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу об’єктів, штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів, що дають право на їх виконання, та за експлуатацію або використання об’єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, не застосовуються, що стимулюватиме суб’єктів містобудівної діяльності до легалізації самочинно побудованих об’єктів.

За матеріалами development.rbc.ua

Поширити:

Залишити коментар:

коментар