Важливо

Переселенці освоюють Кіровоградщину (ФОТО)

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Кіровоградщина продовжує приймати людей, змушених залишати місця постійного проживання у східних регіонах держави.

Упродовж останніх десяти днів до нашої області прибули більше 450 осіб і на кінець листопада їх кількість складає понад 8 тисяч осіб. Найбільше вимушених переселенців проживають в обласному центрі (головним чином – у знайомих та родичів), а також у містах Олександрії й Світловодську.

В обласному штабі затверджено та постійно оновлюється реєстр об’єктів, де можуть поселитися ще більше тисячі осіб.

Новоприбулих зустрічають та супроводжують до місця проживання, допомагають влаштуватись, інформують, куди звернутись в першу чергу, щоб отримати матеріальну допомогу, рятувальники. Не менш важливою для людей, які в терміновому порядку залишають свою домівку, вириваються зі звичного оточення, є психологічна допомога. Її також надають переселенцям кваліфіковані фахівці управління ДСНС. Мова – не лише про екстрену психологічну допомогу, а й про психологічний супровід впродовж усього періоду адаптації на новому місці проживання.

Разом із психологами пожежно-рятувальної служби області, представниками районного штабу з питань переселенців та працівниками соціального захисту району ми побували у кількох родинах з Донецької та Луганської областей, які нині мешкають у селах Григорівка та Микільське Світловодського району.

Сьогодні на Світловодщині проживає 115 вимушено переміщених громадян. Ними опікується районний штаб та районна влада, які намагаються максимально врахувати всі потреби переселенців.

Швидше подолати стрес, пройти шлях соціалізації та адаптуватись на новому місці, допомагає робота – переконані фахівці відділу психологічного забезпечення управління ДСНС в області, які тісно співпрацюють з постраждалим населенням, що прибуває до нашого регіону зі східних областей.

Психологи постійно відвідують родини переселенців вдома, надають консультації по телефону та при безпосередньому спілкуванні. Діагностувати емоційний стан дитини найкраще допомагає арт-терапія, адже багато маленьких переселенців на собі відчули жахи бомбардувань та терористичного насилля.

Багатодітна сім’я Афанасенків приїхали до Григорівки з Донецька. Їх дуже доброзичливо зустріли й прийняли у свою громаду нові сусіди. Двоє старших дітей без проблем були влаштовані у місцеву школу. Люди поділились, хто чим зміг. Тут вони відзначали важливу подію – перший День народження наймолодшої у родині доньки Тетянки.

Проте, не зважаючи на хороші стосунки з односельцями, жінка сподівається все ж таки навесні повернутись до свого дому, де їх чекає тато, який залишився у рідному місті, працює навіть під обстрілом, та час від часу провідує рідних на Кіровоградщині.

У селі Микільське в одному будинку мешкають одразу три родини переселенців: дві мами з дітками та старенька бабуся. Усі вони з різних населених пунктів Донеччини, але спільна біда згуртувала їх, тож живуть дружно: разом ростять дітей – їх тут аж п’ятеро, – доглядають стареньку бабусю, готують їсти. Тішаться з того, що зимуватимуть у теплі і зі зручностями, що завдяки односельцям мають усе необхідне, щоб перезимувати, вистачає харчів, діти ходять до школи, а головне – далеко від куль, бомбардувань та бандитів.

Варто відзначити, що долею переселенців переймаються багато людей і не тільки за велінням посадових обов’язків. Приміром, працівники Світловодського територіального центру соціального обслуговування зібрали майже 11 тисяч гривень, на які придбали необхідні для переселенців речі. Як кажуть, з миру по нитці і нужденний буде ситим та одягненим, адже перед громадою будь-яка біда відступає.

Про це Першій електронній повідомляє прес-служба управління ДСНС.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар