Важливо

У Зеленому відстояли школу (ВІДЕО)

Закриття загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів у Зеленому Компаніївського району не відбулося завдяки активній позиції педколективу і громади села.

З цієї нагоди там відбулася зустріч представників обласних ЗМІ з педколективом та жителями.

У селі мешкають приблизно 500 людей, у школі наразі навчаються більше 40 учнів. За критерієм наповнюваності вона не підлягає закриттю за програмою оптимізації шкільних закладів.

Позаминулого травня у селі відбулися громадські слухання з приводу закриття школи. Головний аргумент районних чиновників – аварійність будівель.

«Практично все село, а на слухання прийшло десь до двохсот зеленівців, висловилися проти цього. Одноголосно! Як їх не вмовляли, як не переконували — селяни висловили своє впевнене «ні». Проте влітку (2012 року – ред.) до нас завітали кілька груп експертів, які оцінювали школу на визнання аварійності. За моєї та батьків учнів присутності на явні ознаки аварійності вказано не було. Однак напередодні початку навчального року нам знову нагадали, що будівля має ознаки третього рівня аварійності, що означає: експлуатувати будівлю можна за усунення певних недоліків», — розповіла директор школи Галина Телька.

Один із них усунули швидко — зробити обмостку. Ще один недолік — тріщини у стінах на 15 мм, котрі знайшли комісії — ніхто так і не зміг знайти, стверджує директорка.

Проте голова РДА підписав розпорядження про переміщення школи до сусідньої Мар’ївської. Переміщення означало, розповіла Галина Телька, що в одній ЗОШ будуть два директора і так далі — прецедент. А ще — витрати на шкільний автобус і т. д.

«Ми, звісно, із цим не погодилися і зверталися до всіх відповідних служб. І лише 31 серпня 2012 року нам дали дозвіл на функціонування нашої школи!» — зауважила директор.

Присутня на зустрічі керівник фонду народного депутата Станіслава Березкіна «Добротвір» Ірина Павлова відзначила активність громади села. Зокрема і в тому, що свій протест на закриття школи мешканці Зеленого, крім різних служб, регулярно висловлювали «Гарячій лінії» голови облдержадміністрації.

Підтримку школі надала і землячка зеленківців — перший заступник голови обласної ради Людмила Салоїд, яка також відвідала зустріч.

Більше того, за словами одного з учителів, зеленківці реально були готові до радикальних заходів: акції протесту були гарантовані.

Зверталися вони і до «свого» (Компаніївський район входить до мажоритарного округу) нардепа Станіслава Березкіна, який не раз особисто бував у селі.

«Без нього, ну чесно, ми б ніяк не змогли довести, що наша школа неаварійна. Він зустрічався із нами, побачив реальну ситуацію… І школу не закрили», — сказала Галина Телька.

Під вирішення проблеми «аварійності» вирішили ще одну. Відомо, що Міносвіти поставило завдання облаштувати внутрішніми туалетами усі школи України. Тож разом із першою проблемою вирішили і це завдання — народний депутат профінансував облаштування того самого об’єкту.

За словами жителів Зеленого, вони із радістю працювали на спорудженні цього об’єкту, «бо працювати заради своїх дітей — особливе натхнення».


 

Поширити:

Залишити коментар:

коментар