Важливо

На Кіровоградщині ощасливили кілька десятків «липових» інвалідів

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

На Кіровоградщині викрито медичного працівника, який підозрюється в тому, що видавав «липові» довідки про інвалідність. Внаслідок такої діяльності громадянин «зарахував» до числа «немічних» людей кілька десятків спритних пацієнтів. У підсумку, збитки нанесені державі незаконними діями склали більше 400 тисяч гривень.

Як повідомили Першій електронній з сектору зв’язків з громадськістю УМВС України в Кіровоградській області, посадовець працював в одній із районних лікарень. Щоб заробити гроші, зловживаючи службовим становищем, протягом певного часу складав та видавав зацікавленим «пацієнтам» неправдиві документи щодо перебування осіб на стаціонарному лікуванні в медичному закладі, готував відповідні епікризи.

У подальшому громадяни проходили іншу документально оформлену процедуру, після якої отримували статус непрацездатних або частково непрацездатних людей та, відповідно, – пенсії по інвалідності і пільги.
Завдані державі внаслідок таких дій збитки вилилися у значну суму.

Зі слів начальника управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Кіровоградській області Петра Довгого, за фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 364 «Зловживання владою або службовими повноваженнями» Кримінального кодексу України та частиною 2 статті 366 ККУ «Службове підроблення».

Якщо вину медичного працівника буде доведено, йому загрожуватиме покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 6 років.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар