Важливо

Податкова попереджає – екологічним податком оподатковується не лише виробництво біопалива

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Платниками екологічного податку, зокрема, є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення у разі використання ними палива.

Згідно зі статтею 241 Кодексу податок, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення в разі використання палива, утримується і сплачується до бюджету податковими агентами до яких належать суб’єкти господарювання, які зокрема, здійснюють торгівлю на митній території України паливом власного виробництва та/або передають замовнику або за його дорученням іншій особі паливо, вироблене з давальницької сировини такого замовника.

Ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення, в т.ч. для суб’єктів господарювання які, зокрема, здійснюють торгівлю на митній території України дизельним біопаливом власного виробництва, встановлені статтею Кодексу.

Слід зазначити, що Законом України від 27 березня 2014 року № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до Кодексу, зокрема, пунктами 17-22 розділу I Закону № 1166, які набрали чинності з 1 квітня 2014 року, ставки екологічного податку, зокрема, за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення викладені у нових розмірах і порівняно з діючими з 1 січня до 1 квітня ц.р. збільшені на 8,3 відсотки, повідомляє Першій електронній через свою прес-службу Кіровоградська ОДПІ.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар