Важливо

Країни Балтії хочуть від’єднатися від енергосистем Росії

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Країни Балтії мають намір активізувати від’єднання електромереж від Російської Федерації для забезпечення безпеки сектора енергетики.

Про це заявили в прес-службі естонського парламенту за підсумками зустрічі в Нарві за участю голів парламентських комісій у справах ЄС Естонії, Латвії, Литви та Польщі.

«Наші країни готові до подальшої співпраці з від’єднання балтійських електромереж від Росії, яке має особливе значення для забезпечення безпеки сектора енергетики», – заявив голова комісії у справах ЄС парламенту Естонії Калле Паллінг.

За його словами, в серпні в Єврокомісію було подано клопотання про фінансування третього електричного з’єднання між Естонією і Латвією, яке має бути побудовано до 2020 року.

На зустрічі також обговорили необхідність розвитку єдиного ринку газу. В якості позитивного аспекту означено відкриття терміналу природного газу в Клайпеді, Литві, в наступний понеділок.

Сторони прийшли до висновку, що завдяки терміналу залежність регіону від монополіста в секторі природнього газу, «Газпрому», знизиться.

На зустрічі сторони також обговорили відносини між ЄС і Росією і ситуацію в Україні.

Також Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс заявив, що підстав для скасування санкцій проти Росії наразі немає.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар