Важливо

Цапюк: Звинувачення мене в корупції – тиск на замовлення опозиціонерів-бандитів

Олександрійський міський голова Степан Цапюк прокоментував появу протоколу про корупційні діяння з його боку.

Свою точку зору на подію він оприлюднив у газеті «Вільне слово».

«Усі публікації, що з’явилися в деяких ЗМІ, я вважаю такими, що не відповідають дійсності та є замовними, як і сама справа щодо конфлікту інтересів. Сьогодні мене звинувачують у корупції чи, точніше, в якихось корупційних діях. Я вбачаю в цьому велику протидію владі з боку тих, хто її втратив. Останнім часом ми робимо багато для комфортного проживання олександрійців, реалізували ряд реформ, що реально покращили медичне, транспортне, житлово-комунальне обслуговуванню населення, підвищили рівень роботи навчальних і культурних закладів міста. Звичайно, мешканці міста мають розуміти, що ці кошти не впали з неба, навіть Кіровоград виділяє менші суми (при більшому бюджеті). Це говорить про те, що міська влада наводить лад у податковій дисципліні, виявляє неплатників податків. Між іншим, сьогодні у нас є такі підприємства, які роками не платять податки і змінюють власника, не оформляючи при цьому договорів оренди, тобто, уникають сплати в місцевий бюджет. Безумовно, ми змушуємо їх платити. Було не просто ввести безкоштовне лікування дітей, вагітних жінок, зробити безкоштовними аналізи для окремих категорій громадян; прийняли рішення прибрати з лікарень усі приватні аптеки, на яких окремі підприємці заробляли чималі кошти. З бюджету виділяються кошти й на пільгові перевезення. На жаль, у місті є великий супротив таким діям з боку організованого злочинного угруповання «кумівське», котре глибоко «законспіроване» завдяки тому, що його очолює колишній посадовець ВБОЗ, який досконало володіє оперативною роботою. З такими людьми правоохоронцям важко боротися, а інколи вони уникають цього через колишні зв’язки та знайомства. Ці люди перед собою поставили завдання прибрати міського голову та владу міста, яка не дозволяє розкрадати місцевий та державний бюджет. Протягом усього цього періоду в ЗМІ, підконтрольних цим ділкам, з’являється недостовірна інформація на місцеву владу. Вони знають, що є роз’яснення Конституційного суду, і якщо я посадова особа, то мене можуть звинувачувати у чому завгодно. На жаль, у нас такі закони, що я не можу подати до суду на редактора тої газети чи телебачення.

4 жовтня 2013р. до кабінету Олександрійського міського голови прибув головний оперуповноважений інспектор ГУБОЗ МВС України, майор міліції з понятими, не надавши посвідчення, пояснень про мету візиту, з погрозами звинуватив мене в нібито корупційних діях. Протокол, був складений оперуповноваженим при повній відсутності події та складу правопорушення. В подібних діях правоохоронних органів вбачається цілеспрямований тиск на замовлення опозиційних сил, якими керують місцеві бандитські угруповання. Думаю, метою таких дій – є бажання усунути з посади міського голову, голову міської партійної організації для зриву майбутніх виборів Президента України у місті, а також заниження авторитету Партії регіонів у Олександрії. На моє запитання, оперуповноважений пояснив, що є конфлікт інтересів з боку одного акціонера і запропонував підписати протокол. Але так і не пояснив, у чому моя провина. В той же час, співробітник ВБОЗу викликав по телефону ще одного представника з понятими, нічого мені не пояснивши. Безумовно, я попросив їх вийти з кабінету. Де вони складали протокол, мені достеменно невідомо, але пізніше цей документ з’явився в прокуратурі та суді.

Уся справа в тому, що 3 червня на сесії розглядалося питання про трьох акціонерів, у тому числі і мого сина. Мова йшла про приватизацію земельної ділянки, яка знаходиться під будівлею, котра є їх власністю. Суть звинувачення у тому, що я не мав права голосувати на сесії за це рішення, тому що є конфлікт інтересів. Хочу зауважити, що цей закон про конфлікт інтересів стосовно родичів, вступив у законну силу 08.06.2013 року, а сесія була 03.06.2013 року. Тобто, до 08.06.2013 р. інтереси близьких осіб не підпадали під дію законодавчого терміну «конфлікт інтересів». Сесія міської ради, за якою складений протокол ГУБОЗ МВС України, відбулася 03.06.2013р., за 5 днів до вступу в силу нової редакції терміну «конфлікт інтересів». Це означає, що на день сесії — 03.06.2013 р. — ніякого конфлікту інтересів не було, і міський голова навіть не був зобов’язаний повідомляти про те, що син, рішенням сесії, оформляє в часткову власність земельну ділянку. Але незважаючи на це, я добросовісно повідомив заявою від 01.06.2013 р. (вх. № 205) голів постійних комісій міської ради про те, що не буду голосувати за дане питання, і не голосував по ньому. Таким чином, ніякого корупційного правопорушення вчинено не було.

Зрозуміло, що суди будуть об’єктивно розглядати обставини, але опозиціонери зробили свою справу. Хочу сказати, що вони погано орієнтуються в чинному законодавстві. Сьогодні вже створена комісія, яка розставить усі крапки в цій справі. Буде з’ясовано, хто дав доручення працівникам ВБОЗу з Києва приїхати та вручити цей протокол. Впевнений, що цих співробітників чекає подібна участь, як і колишнього прокурора області, який у 2001році, намагався мене арештувати в Харкові, а все скінчилося його звільненням. Це був перший прецедент в Україні, коли за порушення конституційних прав міського голови (у даному випадку С.Цапюка), був звільнений прокурор області.

Я попрохав створити спецгрупу, яка зможе розібратися з діяльністю злочинного угруповання «кумівське». Злочинці не повинні нав’язувати громаді міста свою позицію та заважати реформам і перетворенням, які започатковані у місті. Позитивним є те, що сьогодні вся область переймає наш досвід у сфері реформування житлово-комунального господарства, транспорту та охорони здоров’я. Я думаю, ми на цьому не зупинимося. У нас попереду ще багато справ, які маємо реалізувати на благо олександрійців».

Поширити:

Залишити коментар:

коментар