Важливо

У вересні в області знизилися ціни на харчі і алкоголь

Індекс споживчих цін в області у вересні 2013р. порівняно з серпнем 2013р. становив 99,9%, з початку року – 98,7% (по Україні – 100,0% та 99,4% відповідно).

Про це Першій електронній повідомили в головному управлінні статистики у Кіровоградській області.

На споживчому ринку в вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизились на 0,3%. Найбільше подешевшали овочі (на 5,5%), фрукти та продукти переробки зернових (на 4,2%). На 2,6–0,6% знизились ціни на мед натуральний, цукор, олію, рис, макаронні вироби, рибу та продукти з риби, м’ясо та м’ясопродукти, інші продукти харчування. Водночас відчутно (на 16,2%) зросли ціни на яйця. На 5,9–1,1% подорожчали кисломолочна продукція, масло, сметана, молоко, маргарин, харчовий лід і морозиво, сири, безалкогольні напої.

Зростання цін на алкогольні напої, тютюнові вироби на 0,7% зумовлено подорожчанням тютюнових виробів на 0,9% та алкогольних напоїв – на 0,5%.
Зростання цін на транспорт у цілому на 0,3% в основному відбулося за рахунок підвищення вартості перевезень пасажирським автодорожнім транспортом, автомобілів, палива та мастила (на 0,7–0,2%). У той же час на 3% знизилась плата за перевезення пасажирським залізничним транспортом.

Підвищення цін у сфері охорони здоров‘я на 0,1% зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання на 0,2%.
Подорожчання послуг освіти на 1,5% пов’язано з підвищенням плати за навчання в закладах вищої освіти (на 3%).

Поширити:

Залишити коментар:

коментар