Важливо

Рахункова палата присоромила Кіровоградщину за ціни на харчі

Під час аудиту ефективності використання коштів держбюджету, виділених упродовж 2012-2013 років на виконання повноважень Держінспекцією з контролю за цінами, Рахункова палата виявила низку проблем нормативного характеру та недоліки в її роботі.

Про це йдеться в інформації РП, текст якої має в розпорядженні Перша електронна.

Так, аудит встановив, що діюча в Держцінінспекції система моніторингу, аналізу і дослідження динаміки цін на споживчому ринку є недосконалою і не в повній мірі об’єктивно відображає динаміку цін на товари (послуги), які підлягають держрегулюванню в масштабах країни.

«Протягом періоду, що підлягав аудиту, Держцінінспекція не проводила на належному рівні моніторингу рішень щодо формування, встановлення та застосування цін (тарифів), прийнятих місцевими органами виконавчої влади, уповноваженими вирішувати питання ціноутворення. Аудитом встановлено, що ціни на деякі товари (послуги) в окремих областях суттєво перевищують середньостатистичні по Україні. Наприклад, у І півріччі 2013 року населення в Луганській області сплачувало за 1 куб. м води майже на 80 відс. більше, ніж у середньому по Україні, в Чернівецькій області – на 56 відс. більше. Аналогічна ситуація мала місце і в Закарпатській, Київській, Кіровоградській областях, містах Києві і Севастополі, де ціни на окремі продукти харчування значно перевищували їхній середній рівень по Україні», — сказано в повідомленні.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар