Важливо

У Харкові затримали диверсантів

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

У результаті спеціальних операцій Служба безпеки України у м. Харків затримала учасників диверсійно-підривних груп, котрим російські спецслужби поставили завдання дестабілізації ситуації у мирних українських містах шляхом вчинення терактів та підриву адміністративних будівель.

22 вересня на конспіративній квартирі був заарештований лідер створеної та керованої російськими спецслужбами організації «Боротьба», громадянин України на прізвисько «Ігнат».

Встановлено, що зрадник координував протиправну діяльність членів терористично-екстремістської групи від імені т.зв. «Красной народной Армии».

Під час обшуку у помешканні зловмисника у Харкові вилучена граната РГД та бронежилет, котрі він мав намір використати для прикриття під час переслідування від правоохоронців після виконання завдання.

У зловмисника виявлені чисельні фото залізничних шляхів та мостів у мобільному телефоні, а також вилучено телефонні картки різних мобільних операторів та кілька мобільних телефонів, а також антиукраїнську літературу.

Встановлено, що ватажок злочинного угрупування в червні у АР Крим від активістів проросійських формувань, котрі координують діяльність сепаратистів та терористів у Сімферополі, Феодосії та Ялті, отримав інструкції, завдання та кошти в сумі понад 50 тисяч доларів США для вчинення терористичних актів та сепаратистських дій в Україні.

Зокрема, диверсантами заплановано здійснення 26 вересня вибухів біля приміщень ОДА в Харкові та Дніпропетровську, а також розвішування на адміністративних будівлях прапорів РФ та т.зв. «Новоросії».

Цього ж дня була знешкоджена інша підривна група під керівництвом громадянина України «К», який за завданням спецслужб РФ готував вчинення терористичних актів на об’єктах життєзабезпечення та розповсюджував матеріали сепаратистського характеру щодо зміни меж території України.

Затриманий з березня 2014 року брав активну участь у антиукраїнських акціях у південно-східних регіонах України. Відповідні інструкції та фінансування постійно отримував від інструкторів ФСБ РФ.

Під час обшуків за місцем проживання вилучено 2 гранати РГД та інше військове спорядження, комп’ютерну техніку, що використовувалась для проросійської пропаганди та онлайн зв’язку з координаторами протиправних дій з числа представників РФ, професійну рацію, прапори «Новоросії», 150 примірників газети «Новоросія», а також посвідчення журналіста російського телеканалу «ОТР».

Для вивішування російської символіки та організації протиправних акцій в Україні громадянин «К» від своїх російських кураторів отримав кошти в сумі близько 20 тисяч доларів США та 35 тисяч гривень.

Ватажки підривних груп під час проведення процесуальних дій визнали свою причетність до протиправної діяльності та дали викривальні покази про координацію їхніх дій представниками російських спецслужб.

У рамках кримінальних проваджень, зареєстрованих за ст.ст. 110 та 258 Кримінального кодексу України наразі тривають слідчі дії.

РНБО

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*