Важливо

Президент України підписав закон «Про санкції»

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Сьогодні, 10 вересня, Президент України Петро Порошенко підписав Закон №1644-VII «Про санкції».

Цим документом створюється механізм невідкладного реагування на наявні і потенційні загрози національним інтересам і безпеці України, включаючи ворожі дії, збройний напад інших держав чи недержавних утворень, завдання шкоди життю та здоров’ю населення, захоплення заручників, експропріацію власності.

Згідно з Законом, санкції можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, юридичної чи фізичної особи, іноземців або осіб без громадянства, а також суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність. Застосування санкцій також не виключає вживання інших засобів захисту.

Документом затверджується перелік санкцій та порядок їх застосування. Пропозиції щодо вживання, скасування та внесення змін до санкцій розглядатимуть Президент України, Кабінет Міністрів, Верховна Рада України, Рада національної безпеки та оборони, Служба безпеки та Національний банк. Рішення щодо застосування тих чи інших мір вводитимуться в дію Указом Президента України та затверджуватимуться постановою Верховної Ради. Рішення набиратимуть чинності з моменту прийняття постанови і є обов’язковим до виконання.

Рішення щодо застосування таких санкцій, як анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів з питань укладення договорів чи угод, позбавлення державних нагород України тощо, вводяться в дію лише Указом Президента і набирають чинності з моменту його видання.

Припинення дії договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою, як санкція, здійснюється парламентом за поданням Глави держави або іншого суб’єкта законодавчої ініціативи.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*