Важливо

Що турбує мешканців Вільшанки?

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Днями народний депутат України Станіслав Березкін завітав до Вільшанки і зустрівся з мешканцями селища, які розповіли йому про свої проблеми. 

Підтримувати спорт – наш обов’язок

23 серпня Вільшанка з-поміж усіх райцентрів Кіровоградщини приймала найбільшу кількість гостей. У День державного прапора у селищі відбулося спортивне свято — V Відкритий чемпіонат Кіровоградщини з веслування на байдарках і каное, присвячений пам’яті видатного тренера з Вільшанки Сергія Крайтора.

«Вільшанська регата» розпочалася з урочистостей в каное-клубі. Участь у них взяли жителі Вільшанки, місцева влада, Олімпійський та чемпіон світу Юрій Чебан, народний депутат по 100 округу Станіслав Березкін.

Президент клубу Роман Харковенко на знак подяки за постійну підтримку вільшанських веслувальників нагородив символічною медаллю Станіслава Березкіна.

«Підтримувати спорт, особливо дитячий – наш обов’язок. Адже нашій країні так потрібна сильна і здорова молодь — основа успішного майбутнього», — сказав народний обранець. Також Станіслав Березкін подарував каное-клубу нову байдарку для юних спортсменів. А крім цього, повідомив про ще один майбутній подарунок: вже за місяць на цій спортивній базі збудують спортивний майданчик.

Як жити без води?

Одним з найбільш болючих для людей питань є відсутність води на вулицях Гагаріна, Кооперативна, Колгоспна, Новоселів, Проскаченків та провулку Садовому. Централізоване водопостачання в селищі є, але вода в кранах в будень день ледве капає, а по суботах навіть того мізеру немає. Люди стверджують, що система водопроводу фізично віджила своє.

Пристосовуючись до умов сільського життя, одні змогли облаштувати в своїх садибах басейни для зберігання води, інші задовольняються тими краплинами, які доходять водопроводом. В осінньо-зимовий період понад 200 мешканців Вільшанки отримують воду по 1-2 години на добу. Через специфіку географічно-тектонічних умов розташування селища у багатьох вільшанців немає криниць, якими зазвичай користуються мешканці сільської місцевості. Як розповіла жителька селища Олена, в основному людям доводиться йти до поодиноких колодязів, де вручну набирають і привозять додому по кілька бідонів води.

Люди бідкаються, що місцева влада вже давно обіцяла їм підключити водогін до додаткового джерела живлення води, але досі цього не зробили. За їхніми підрахунками вартість матеріалів та робіт по бурінню свердловини питної води і підключення її до селищного водогону складає близько 77 тис. грн..

Втомившись чекати на милість від місцевої влади, громада звернулася з проханням про допомогу до Станіслава Березкіна. На що народний депутат одразу ж відгукнувся. Він пообіцяв ще раз зустрітися з місцевими активістами, обговорити всі будівельні нюанси і якомога швидше налагодити постачання води до їхніх садиб.

Автобуси для дітей чи для чиновників?

Справжнє обурення у людей викликає система підвозу дітей до школи й садочка, яка, за їхніми словами, не зрозуміло для кого зроблена – для дітей чи для чиновників.

Під час зустрічі з народним депутатом, пані Наталя розповіла, що діти змушені вставати вдосвіта, о 7 годині ранку виходити до автобуса, щоб на 8 год. приїхати до школи, яка знаходиться за кілька кілометрів, а потім ще цілу годину чекати на початок уроків.

Проте, за її словами, з цим можуть змиритися батьки старших діток, а от як буди з дошкільнятами і першачками, вільшанці знають. Справа в тому, що багато діток не можуть самотужки так рано вставати й їхати за кілька кілометрів. Скаржаться матері не лише на не зручний маршрут автобуса, а й на районний відділ освіти, який забороняє матерям супроводжувати першачків і дошкільнят, коли ті їдуть до навчальних і виховних закладів. Багато діток бояться самотужки їхати – їм потрібен супровід дорослого (мами чи батька), але чиновники не зважають на страхи дітей й забороняють водієві впускати в автобус дітей з батьками.

«Місцеве керівництво має бути в громаді, а не біля громади. Треба йти на зустріч людям, а тим більше дітям, і вирішувати питання підвозу школярів і вихованців дитсадків. Таких проблем в селищі не повинно бути», – наголосив Станіслав Березкін.

Народний депутат порадив, як побороти монополіста

Також люди звернулися до депутата за порадою, як побороти монополіста, який скуповує молоко. Селяни скаржаться на місцеву підприємницю, яка заключила договір з Первомайським молокозаводом і тепер сама встановлює ціну (вдвічі меншу заводської), за якою люди повинні здавати їй молоко. Не згодним віддавати молоко за мізер, підприємниця погрожує взагалі не приймати товар.

Станіслав Березкін порадив людям, щоб вони об’єдналися і самі стали конкурентами для згаданої підприємниці. «Те, що зробила вона, мала б зробити ваша селищна рада. Саме голова сільради мав би заключити договір з заводом і встановити ціну на молоко, вигідну для людей! І в нього досі є можливість це зробити», – зазначив Станіслав Березкін.

Коли будуть гроші для ремонту доріг?

Підняли селяни й питання ремонту доріг – одвічну проблему практично всіх населених пунктів Кіровоградщини. Людей цікавило, чому на дороги кошти виділяються в останню чергу і дуже малими сумами.

Як пояснив Станіслав Березкін, це одна з найболючіших проблем. За його словами, все впирається в систему централізованого фінансування. Депутат пояснив, якщо відбудеться децентралізація влади, то буде здійснено перерозподіл податків. Таким чином, більшість надходжень до бюджету йтиме не на Київ, а на Кіровоград. Тобто обласний, а не державний бюджет буде керувати розподілом фінансів.

«Тоді Кіровоградщині не доведеться місяцями чекати на субвенції від держави, бо гроші залишатимуться тут – на місці. І місцева влада сама визначатиме скільки грошей і на яку сферу спрямовувати. Це питання має бути включеним до бюджету на 2015 рік». – підсумував Станіслав Березкін.

Побудуємо стелу разом!

Цього року болгари Вільшанського району відзначатимуть 240-ву річницю переселення їхніх пращурів на українські землі. До ювілею болгари вирішили спорудити у Вільшанці пам’ятну стелу.

«Ми розказали про свою ідею Станіславу Березкіну і він без розмов погодився нам допомогти. Завдяки його підтримці у Вільшанці на перехресті вулиць Радянської і Вербової незабаром постане історична стела!», – зазначив голова товариства болгар Вільшанського району Анатолій Нестеров.

Наостанок народний депутат здійснив давню мрію працівників сфери культури і творчих колективів Вільшанки й подарував їм професійний оркестровий баян, якість якого одразу оцінив місцевий баяніст.

Світлана Томашевська, Перша електронна газета.

Фото Олени Карпенко.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар