Важливо

Не всі пенсії оподатковуються

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Кіровоградська ОДПІ інформує, що відповідно до Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким внесено зміни до Податкового кодексу, з 01.07.2014 р. набрали чинності певні зміни стосовно оподаткування доходів фізичних осіб, в тому числі й пенсій.

Відповідно до підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України оподаткуванню буде підлягати пенсія (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячне довічне грошове утримання, одержуване платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно з законом, лише в розмірі, що перевищує десять тисяч гривень на місяць, а також пенсія з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, така пенсія підлягає оподаткуванню чи оподатковується в країні її виплати.

Щомісячні виплати будуть оподатковуватися за ставкою 15 відсотків, якщо сума перевищення залишається у межах 10 мінімальних зарплат (12180 грн.), а з вищої суми – 17 відсотків. Розрахунок податкових зобов’язань з пенсії відповідно до підпункту 168.3 статті 168 Податкового кодексу України буде здійснюватись податковим агентом – органом Пенсійного фонду України.

Прес-служба Кіровоградської ОДПІ

Поширити:

Залишити коментар:

коментар