Важливо

Відновлення виробництва і нові робочі місця з гідною зарплатою: як «Основа» забезпечить економічне зростання України

У партії «Основа» вважають, що високих стандартів життя громадян можна досягти лише за умови динамічного розвитку економіки країни на рівні не менше 10-15% щорічно. Забезпечити це можливо лише дотримуючись Доктрини збалансованого розвитку «Україна 2030» і реалізації економічних програм партії «Основа».

Нинішній мізерний ріст економіки на рівні 3%, на жаль, не дозволяє подолати бідність в Україні. Ситуація ускладнюється високим рівнем інфляції. Наша країна – найзлиденніша в Європі.

У 2019 році на долю кожного українця буде створено валового внутрішнього продукту на суму 3,13 тис. доларів, прогнозує МВФ. Фонд зазначає також про низьке економічне зростання, яке не дозволить Україні скоротити відставання від інших країн регіону. У країнах Східної Європи цей показник національного багатства в нинішньому році досягне 11,45 тис. доларів. Економіка нашої країни безнадійно відстала від молодих прибалтійських держав.

Одне з найважливіших програмних положень партії «Основа» – люди праці в Україні повинні гідно заробляти і жити. Цільовий показник середньої зарплати – 20-25 тис. грн. Це дозволить кардинально поліпшити добробут українців і повернути в країну сотні тисяч наших громадян, які працюють за кордоном.

«Зарплати в Україні повинні відповідати рівню доходів в країнах Східної Європи. Зараз середні зарплати в Польщі, Словаччині та Угорщині складають 660-750 євро на місяць. Тому в Україні наші найближчі цільові показники – забезпечити протягом трьох років рівень зарплати в 20-25 тис. грн. і пенсії – в 10-15 тис. грн», – каже лідер партії «Основа» Сергій Тарута.

Нинішні зарплати в Україні в 2-3 рази нижче цільового рівня, – вважають у «Основі». За січень-листопад 2018 року середньомісячна зарплата в Україні склала 8711 грн (згідно з офіційною статистикою). У сфері освіти і охорони здоров’я середня зарплата не досягла і 7 тис. грн.

На 2019 рік в Україні встановлено неприпустимо низькі соціальні стандарти. Законом про новий Держбюджет мінімальна зарплата з 1 січня визначена на рівні 4173 грн. Розмір фактичного прожиткового мінімуму в цінах листопада 2018 року для працездатних громадян встановлений урядом на позначці в 4313 грн (з урахуванням обов’язкових платежів) (офіційний прожитковий мінімум, установлений в Держбюджеті-2019 з 01.01.2019 р. – 1853 грн).

Такі стандарти – це продовження тиражування бідності в Україні.

«Держбюджетом на 2019 рік закладено погіршення якості життя українців та продовження еміграції наших громадян в Польщу та інші країни. У новому бюджеті не закладено жодної антикризової програми. Це бюджет не розвитку, а остаточного доїдання країни. Нам потрібен антикризовий бюджет, який дозволить розвивати економіку з темпом не нижче 10-15% », – говорить лідер партії« Основа »Сергій Тарута.

Мінімальна зарплата в Україні повинна відповідати двом фактичним розмірами прожиткового мінімуму. У цінах листопада 2018 року ця відповідає 8626 грн (за розрахунками Мінсоцполітики). Ні на мінімальну зарплату, ні на прожитковий мінімум – навіть фактичний, не кажучи вже про офіційний «розрахований», насправді прожити зараз неможливо.

Але високі доходи населення не можна встановити за примхою або за наказом уряду. Для цього повинні бути економічні підстави.
Без перезавантаження всієї системи влади в Україні і реалізації нової економічної політики неможливо досягти істотного поліпшення добробуту жителів країни.

Економічна програма партії «Основа» передбачає стрімкий розвиток України і створення 2 мільйонів робочих місць з гідною зарплатою. Підприємствам, які закрилися в 2014-2018 роках, будуть виділені безвідсоткові кредити на відновлення виробництва. На роботу зможуть повернутися мільйон чоловік. Підприємствам, які успішно розвиваються, будуть виділені довгострокові дешеві кредити на розширення виробництва. Це дозволить створити ще мільйон нових робочих місць.

«Два мільйони робочих місць – обґрунтована цифра. При виведенні американської економіки з рецесії за 2010-2016 роки було відкрито рекордні 22,3 млн вакансій. Ми зобов’язуємося створювати нові робочі місця з розрахунку одна додаткова вакансія на кожні 9 економічно активних українців. І зробимо це за рахунок відновлення ефективних виробництв і створення перспективних нових. Ми створимо 2 мільйони робочих місць і країна ЗаПрацює» – заявляє глава партії «Основа» Андрій Ніколаєнко.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар