Важливо

Керівники знам’янських установ обманули моніторинг виконання антитютюнового закону

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом серпня провів моніторинг щодо виконання державними установами міста Знам’янка вимог ст. 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

Про це повідомляє сайт Знам’янської міськради.

Проведене дослідження показало наступні порушення: представники установ часто уникають відповідей, надають неповні відповіді або безпідставно відмовляються надавати відповіді на інформаційні запитання, що стосуються обмежень щодо куріння тютюнових виробів, не виконуючи вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Крім того, отримані відповіді від рядових працівників установ та їх аналіз показали, що в 32 випадках із 50 надана інформація стосовно наявності спеціальних місць для куріння, наявності графічного знаку про заборону куріння та наявності розміщеної інформацію про шкоду, яку завдає людині куріння, суттєво відрізняється від відповідей, які одночасно було надано керівниками цих установ.

В процесі порівняльного аналізу 2013 року та 2011 року було встановлено, що в 7 організаціях інформація змінилися, а саме: в 4 організаціях зникло відведене спеціальне місце для куріння, у 2 організації зник графічний знак про заборону куріння, а в 6 організаціях зникла інформація про шкоду, яку завдає людині куріння з написом «Куріння шкодить вашому здоров’ю». Моніторинг показує, що у 8 організаціях з 50 опитаних не відведено спеціального місця для куріння, в 3 організаціях не розміщено графічних знаків про заборону куріння, а в 12 організаціях не розміщено наочної інформації про шкоду, яку завдає організму людини куріння.

«Цікавим є те, що із 50 опитаних організацій вимоги закону не виконуються належним чином в 15 організаціях, з яких 3 відносяться до юридичних і правоохоронних установ… Якщо оцінювати інформацію у відсотках, то приблизно 31 % організацій зі 100% опитаних, висловлювали свою думку щодо необов’язковості виконання вимог закону у зв’язку з відсутністю курців серед працівників, не беручи до уваги забезпечення наочною інформацією відвідувачів з метою обізнаності населення щодо шкоди паління та пропаганди здорового способу життя, а приблизно 45 % організацій висловили думку, що цей закон взагалі не є ефективним, тому що курці ставляться до його вимог скептично», — сказано в інформації.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар