Важливо

Після «Європейського» закриють й інші ринки-порушники?

Керівництву Кіровограда рекомендовано, керівникам закладів ринкової торгівлі, що функціонують у Кіровограді, вказано на необхідності невідкладно усунути недоліки щодо протипожежної безпеки.

Такого рішення дійшли під час учорашньої наради щодо стану протипожежного захисту ринків за головування заступник голови ОДА Ярослава Арсірія.

Граничний термін виконання доручення – до 1 грудня нинішнього року.

Про стан пожежної безпеки у закладах ринкової торгівлі Кіровограда учасників наради поінформував заступник начальника Управління з організації запобігання надзвичайним ситуаціям та заходів цивільного захисту Управління ДСНС України у Кіровоградській області Ігор Парфьонов.

Він повідомив, що за результатами останньої перевірки в обласному центрі закладів ринкової торгівлі було виявлено значну кількість порушень пожежної безпеки. Серед найбільш поширених порушень, що потребують невідкладного усунення, захаращення шляхів евакуації, відсутність або несправність установок автоматичної пожежної сигналізації, не в повному обсязі оброблено вогнезахистом дерев’яні конструкції, торговельні об’єкти розміщено з порушенням затверджених схем та планів, відсутні або несправні системи протипожежного водопостачання.

Аби убезпечити жителів міста від можливих пожеж управління ДСНС України в області видало 9 постанов про застосування запобіжних заходів по таких ринках, як «Колгоспний», «Центральний», «Іскра», «Перший оптовий» та «Європейський».

Найбільше порушень протипожежної безпеки виявлено на території ринку «Європейський» ТОВ «XXI-ВІК».

Там, як повідомив Ігор Парфьонов, на шляхах евакуації розміщені торговельні кіоски, пороги та виступи, що у разі виникнення небезпечної події, створюватиме серйозні перешкоди. Стіни у торгових точках та покрівля Європейського ринку виконані, як виявилося, з небезпечних матеріалів, що також може призвести до швидкого поширення вогню і ускладнюватиме пожежно-рятувальним підрозділам дії по гасінню пожежі. Відсутність установок автоматичного протипожежного захисту у павільйонах також не дозволятиме своєчасно виявляти загоряння до набуття ним значних розмірів.
Незважаючи на багаторазові попередження та численні запевнення з боку керівництва ринку, зазначені недоліки й досі не усунуто.

Виходячи з цього, управлінням Держслужби з надзвичайних ситуацій у вересні цього року було прийняте рішення про приведення постанови по ринку «Європейський» у дію.

За матеріалами сайту ОДА

Поширити:

Залишити коментар:

коментар