Важливо

Азаров доручив перевірити факт подорожчання картоплі на Кіровоградщині

Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив перевірити факти подорожчання картоплі, що фіксуються в Києві, Житомирській, Львівській та Кіровоградській областях.

Відкриваючи сьогоднішнє засідання уряду, він зауважив, що вважає штучним ажіотаж на картоплю і закликає українців не купувати його за завищеними цінами.

«…нагадаю так званим експертам, які навмисно створюють ажіотаж, що на 1 вересня, на початок «дощового періоду», картоплю було зібрано на 70% площ, що на 11 тисяч гектарів більше, ніж на аналогічну дату попереднього року. Урожай вже становить близько 15 мільйонів тонн, або на 574 тисяч тонн більше попереднього року.

Зараз картоплі вже зібрано майже 20 мільйонів тонн, а валовий збір прогнозується в обсязі 22 мільйонів, що майже на рівні минулого року. При тому, що на споживання населенням потрібно в рік 6,3-6,5 мільйони, на насіння – біля 6 мільйонів тонн.

Тобто ми маємо приблизно два рівні запасів картоплі.

Отже, цьогорічний врожай повністю дозволяє забезпечити потребу населення, не допустити підвищення цін на споживчому ринку та забезпечити рентабельність виробництва», — сказав він.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар