Важливо

Верховна Рада прийняла бюджет 2018: як голосували депутати від Кіровоградщини

Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

У прийнятому на 2018 рік держбюджеті передбачено збільшення видатків на озброєння. Президент України Петро Порошенко відзначив, що на це буде використано п’яту частину бюджету.

Інформує Deutsche Welle.

Верховна Рада України ввечері в четвер, 7 грудня, прийняла державний бюджет на 2018 рік. За ухвалення в цілому законопроекту N7000 проголосувало 273 депутатів. Міністр фінансів Олександр Данилюк, виступаючи в Раді перед голосуванням, назвав бюджет збалансованим і реалістичним. Міністр зазначив, що дефіцит держбюджету-2018 зменшено до 2,5 відсотка ВВП порівняно з 2,7 відсотка ВВП в 2017 році.

Президент України Петро Порошенко підкреслив, що Рада прийняла бюджет помітно раніше, ніж це є типовим для українського парламенту. Окрім того, він позитивно відзначив зростання видатків на оборону.

“На армію передбачено 86 мільярдів гривень, що майже на 25 відсотків більше, ніж поточного року. П’яту частину бюджету буде використано на озброєння та військову техніку, що на 34 відсотки більше, ніж цьогоріч”, – повідомив президент Порошенко у Facebook.

Окрім того, у документі передбачено підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня до 3723 гривень. При доопрацюванні держбюджету на пільги і житлові субсидії населення виділили додатково майже 16 мільярдів гривень. Передбачено додатково 1,3 мільярда гривень на реформування вугільної галузі, зокрема на виплату заборгованості по зарплаті шахтарям.

У наступному році очікується зростання доходів зведеного бюджету на 19 відсотків – до понад 1 трильйона гривень. Обсяг експорту товарів та послуг збільшиться на 4 відсотки і складе 55,7 мільярда доларів, обсяг імпорту – на 6,3 відсотка і складе 63,4 мільярда доларів.

Документ розроблений виходячи з прогнозу інфляції 9 відсотків, зростання ВВП на рівні 3 відсотки, номінальний ВВП очікується на рівні 3 332,3 мільярда гривень. Граничний розмір держборгу на кінець 2018 року встановлено в сумі 1,999 трильйона гривень.

Усі депутати від Кіровоградщини підтримали проект закону.

Народні депутати від Кіровоградщини Станіслав Березкін («Відродження»), Олександр Горбунов («Народний фронт»), Анатолій Кузьменко (БПП), Михайло Поплавський («Воля народу»), Костянтин Яриніч (БПП), Олесь Довгий (позафракційний) підтримали проект Закону про Державний бюджет України на 2018 рік (№7000).

Поширити:

Залишити коментар:

коментар