Креатив активно впроваджує альтернативні джерела енергії

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

У березні 2014 року Група Креатив завершила монтаж лінії грануляції лушпиння насіння соняшника та відходів на новому олійноекстракційному заводі в Кіровограді, зробивши ще один крок на шляху підвищення обсягів енергозбереження та впровадження альтернативних джерел енергії. 

Як повідомили Першій електронній в прес-службі Креативу, у лінію, потужністю 40 тонн продукції на добу, інвестовано 2,4 млн. грн.

Запуск нової лінії дозволить Групі збільшити загальні потужності з грануляції продуктів переробки, які використовуються як альтернативні джерела енергії – лушпиння соняшника, соломи та відходів – до 500 тонн на добу. Сьогодні такі продукти виробляються на двох підприємствах Групи Креатив – новому олійноекстракційному заводі й на заводі з виробництва біопаливних пелет у Кіровоградській області. Споживачами продукції є переважно виробники «зеленої енергії» з Європейського Союзу.

«Група Креатив активно розвиває виробництво всього продуктового ряду переробки соняшника та сої: це дозволяє нам не лише ефективно та безвідходно застосовувати всі компоненти переробки сировини на власних підприємствах – насамперед, як альтернативні джерела енергії, але й забезпечити конкурентний експортний продукт, який ми сьогодні постачаємо у Польщу, країни Прибалтики та Білорусь», – зазначив Юрій Давидов, голова правління Групи Креатив.

Ефективно використовуючи альтернативні джерела енергії на власних підприємствах, Група планує до кінця 2014 року збільшити удвічі показник заощаджень природного газу у виробництві. Основним альтернативним енергоносієм на підприємствах Групи є перегріта водяна пара, яку отримують в результаті спалювання лушпиння насіння соняшника: щомісяця для цих цілей Група використовує понад 5 000 тонн лушпиння. Така технологія дозволяє Групі сьогодні заощаджувати близько 2 млн. куб. м природного газу та близько 45 000 літрів дизельного палива на місяць.

Для подальшого підвищення обсягів енегрозбережень наразі на новому олійноекстракційному заводі Група здійснює монтаж високоефективної водопідготовки для котельні, що дозволить суттєво економити витрати природного газу на очищення та підігрів котлової води. Виробнича потужність водопідготовки становить 60 куб. м очищеної води на годину, а загальні інвестиції в проект – 1,85 млн. грн.

Окрім того, на заводі з переробки сої Група розпочала спорудження котла для перегріву водяної пари, що дозволить додатково економити близько 1,7 млн. куб. м природного газу на місяць. Потужність переробки сировини (лушпиння соняшника та сої) у котлі становитиме 30 тонн на годину.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар