Важливо

Лозінський все ближчий до звільнення

Колишньому нардепу від БЮТ Віктору Лозинському, засудженому за умисне убивство у 2009 році, пом’якшили умови утримання в Бориспільській виправній колонії №119.

Про це з посиланням на інформоване джерело в Державній пенітенціарній службі повідомляє газета «Сегодня«.

За його інформацією, Лозінського перевели на дільницю соціальної реабілітації — це проміжний майданчик перед виходом на свободу. Це означає, що скоро його можуть випустити.

«Там не такий суворий контроль із боку адміністрації, і режим передбачає, що людину ніби усебічно готують до нормального життя, щоб вона краще адаптувався до нього після зони», – додав він.

Адвокат Віктор Грицюк не підтвердив, але й не спростував інформацію про те, що тепер його підзахисний перебуває на ділянці соцреабілітації.

Видання припускає, що Лозинського можуть готуватися випустити на волю, хоча в 2011 році Дніпровський райсуд Києва засудив його до 15 років в’язниці, а пізніше Вищий спецсуд скоротив термін до 10 років, 3 з яких екс-депутат уже відсидів.

«У цьому не було б нічого особливого, якщо б він на зоні зарекомендував себе позитивно», – розповів колишній працівник тюремного відомства, який вийшов на пенсію.

«Засудженого можуть перевести на дільницю соцреабілітації після відбування однієї третини терміну, і формально Лоза в цю категорію потрапляє. Але раніше він відмовлявся працювати. Тож чим він заслужив таку честь, незрозуміло», – додав він.

Співрозмовник зазначив, що адміністрація часто закриває очі на різного роду порушення, що допускаються тими, хто переведений на дільницю соцреабілітації.

«Там немає й колючого дроту, а якщо хтось увечері піде до когось на ніч у гості із сусіднього селища, це не вважається втечею і, відповідно, не карається (звісно, якщо людина вранці повернеться)», — додав співрозмовник.

За інформацією з колонії, Лозінський переглянув ставлення до суспільно корисної праці й зараз старанно працює, як і інші засуджені, яким пом’якшили режим утримання, щоб у швидкому майбутньому вийти по УДЗ (тобто раніше, ніж належить, так зване умовно-дострокове звільнення).

Чим саме зайнятий екс-депутат, у колонії не говорять (ув’язнені виготовляють там меблі, ковані вироби, є свій цех деревообробки).

Поширити:

Залишити коментар:

коментар