Важливо

Карантинне читання

Image by Marisa Sias from Pixabay

З’явився вільний час, а значить і можливість реалізувати плани і бажання. У таких випадках я зазвичай бронюю собі найкращий диван мого будинку для пролежування вм’ятин та складаю поряд стос книг, у яких головні герої на відміну від мене живуть на повну силу. Тож трішки активних книг для карантинних охоронців дивану.

Льюїс Керрол «Аліса в Країні див» та «Аліса в Задзеркаллі». Аліса з легкістю потрапляє в інші світи, тому ця історія дасть можливість хоч трохи подорожувати (не лише на кухню чи до телевізору, а вверх і вниз). Ці пригоди допоможуть перенестися в дитинство і знову повірити в те, що навіть у звичайнісінькій кімнаті можна зазнати пригод. А ще швидше за все ви відчуєте, наскільки вже дорослі. Головне, що завдяки цим книгам згадаєте про спілкування з доволі дивними людьми, яких ви зустрінете під час подорожей з Алісою. От тільки важливо, щоб нора Білого кролика не була для вас занадто вузькою.

Роберт Говард «Конан Варвар» для тих, кому вже обридло бачити пригоди лише уві сні. Якщо ваші ноги хочуть побігати, м’язи напружитись, а мозок вимагає свіжого повітря, то ці книги допоможуть відчути напругу й адреналін. Увімкніть фантазію й тримайте меч разом із воїном-киммерійцем проти кожного безумця, що стане вам на заваді, завойовуйте прихильність людей та подорожуйте по всьому світу, воюйте з ворожими арміями та монстрами. Таке повернення в минуле допоможе ще й відчути на собі умови життя без щоденного, звичного для сучасності комфорту. Тут лише кінь, меч, поле й магія. Подорожуйте зі своїм прадавнім співвітчизником.

Орсон Скотт Кард «Гра Ендера» ідеально підійде читачам, які вже давно готуються підкорювати спершу Марс, а потім ще й інші світи з їхніми жителями. Ця книга відправить ваш мозок у космос до боротьби сильного хлопця проти чужого суспільства та, як не дивно, соціального устрою Землі. А як бонус ви отримаєте декілька лайфхаків як перемагати інші цивілізації (готуйте ручку й записник). Також можете випробувати свої сили в стратегічному мисленні. І, цілком можливо, задумаєтеся про геймерство, а після карантину маєте шанс стати воєначальником-стратегом.

Клайв Стейплз Льюїс «Хроніки Нарнії» тим, хто любить повертатися в уже відвідані країни з компанією друзів і щоразу шукати нові пригоди. Подивіться на Нарнію очима різних персонажів від королів до простого хлопця, який з чужим конем втік з дому (хоча ні, то таки його хлопчик). Мандруйте цією країною усіма сьома частинами, тільки почніть не з шафи, а з горища старого чаклуна (якраз дізнаєтеся, що не варто робити, щоб не дати влади Білій відьмі). Якщо ж раптом вас зацікавлять філософські роздуми, то, подорожуючи паралельним світом, порівняйте наш світ та його духовні ідеали зі створенням Нарнії Асланом.
«Абу-Касимові капці» Івана Франка зацікавить тих, хто любить подорожувати до східних країн. Якщо плануєте відвідати Багдат, то це ваш шанс зробити попередню карантинну подорож з цією книгою, а допоможе вам Абу-Касим. Старий жебрак під час екскурсії підкаже, як позбавитися непотрібних речей (хоча не варто особливо випробувати його методи, бо не всі вони спрацьовують). Ця книга поверне вас у минуле та проведе з Абу-Касимом по пригодах зі старими капцями.

«Кораліна» Ніла Геймана підкаже, як подорожувати, не виходячи з дому, у намальованому світі (але добре подумайте, перш ніж шукати маленькі дверцята). Кораліна поділиться з вами секретом, як влаштувати пригоди в домашніх умовах, тільки спочатку дочитайте книгу докінця, щоб знати як потім все розрулювати. І як невеликий бонус можете самі домалювати світ Кораліни зі своїми подіями, а потім разом переможете відьму.

Читайте, не виходячи з дому, і подорожуйте з героями на друкованих сторінках. Не забувайте, що читання на карантині – це спосіб подолання негативної інформації та розвиток фантазії.

Ілона Рожанчук

Поширити:

Залишити коментар:

коментар