Важливо

Мова для культури – те саме, що центральна нервова система для людини

Існує достатня кількість проблем національно-культурного розвитку в сучасних ЗМІ, але однією з найважливіших залишається витіснення української мови іноземними. У наш час всі українці прагнуть зберегти свою національну і мовну ідентичність. Адже зникнення мовно-культурної ідентичності — це зникнення нації.  Нині втрачено ту ініціативу в мовній політиці, яка починала народжуватися в час здобуття незалежності. Та ніколи не пізно виправити ситуацію.

8 листопада набув чинності закон «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення та радіомовлення», який запроваджує на радіо квоти на пісні українською мовою та ведення програм українською мовою. Квоти вводяться поступово, протягом трьох років. Але вже з 8 листопада 2016 року радіостанції зобов’язані транслювати щонайменше 25% пісень українською мовою та вести протягом доби щонайменше 50% програм. При цьому в проекті уточнюється, що передача вважається виконаною українською мовою, якщо всі виступи дикторів (ведучих) передачі виконані виключно українською мовою. При цьому допускається використання без дублювання і озвучення репортажів з місць подій,  які не супроводжуються коментарями або іншим текстовим супроводом ведучого, трансляцій виступів запрошених учасників передачі (гостей), а також музичних творів.

Отож, початок відродження мовно-культурної ідентичності покладено. Та реальний результат ми побачимо тільки тоді, коли кожен громадянин почне зміни з себе і  вживатиме рідну мову в повсякденному житті. Майже сто років тому Михайло Грушевський сказав: «Якщо ми, українці, хочемо, щоб нас поважали інші народи, то треба нарешті почати з поваги до самих себе».

Поширити:

Залишити коментар:

коментар