Важливо

На Кіровоградщині від поліомієліту вакцинувались майже 100 % дітей до 1 року

© pixabay.com

За підсумками виконаних щеплень за 2021 р. на Кіровоградщині  вакцинацію від поліомієліту отримали 93,6% дітей до року. Повний курс щеплень від поліо, яких має бути 6 на момент 14-річчя дитини, отримали лише 86,1% дітей. Загальноукраїнські показники складають 80,1% та 76,1% відповідно. Для досягнення колективного імунітету необхідно досягти показника в 95% вакцинованих.

Про це Першій електронній газеті повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.

У відповідь на спалах поліомієліту в Україні організована кампанія зі щеплення дітей, які пропустили (або не зробили взагалі) вакцинацію, передбачену Національним календарем профілактичних щеплень.

Через низький рівень охоплення щепленнями поліовірус циркулює в країні й загрожує можливою появою невиліковного паралічу у невакцинованої або не повністю вакцинованої дитини.  Проведення першого етапу дозволить захистити дітей від невиліковного паралічу, у разі якщо вони інфікуються поліовірусом.

Кому треба щеплюватись?

Дітям віком від 6 місяців до 6 років (5 років 11 місяців 29 днів), які з певних причин пропустили одну чи більше необхідних до віку доз щеплення. Для вакцинакції батькам дитини слід звернутися до педіатра або сімейного лікаря.

Чим щеплюватимуть дітей?

Для першого етапу кампанії використовуватимуть  інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ) французького виробництва у монодозних чи багатодозних флаконах. Вона містить неживі віруси поліо усіх трьох типів. Держава закупила понад 400 тис. доз такої вакцини для покриття загальних потреб.

Вакцина ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу.

Вакцину вводять внутрішньом’язово у стегно або в  руку.

Щеплення від поліомієліту внесені у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень. Їх можна отримати безоплатно у свого сімейного лікаря або педіатра, якщо вони працюють у закладі, що має договір із Національною службою охорони здоров’я України.

Що робити, якщо ви не зробили щеплення вчасно?

Серію вакцинації  не потрібно розпочинати спочатку, якщо була пропущена якась із доз. Незалежно від того, скільки часу минуло, необхідно ввести дози, яких не вистачає, за графіком з дотриманням мінімальних інтервалів.

Що робити, якщо вам кажуть, що вакцини немає?

Якщо вам кажуть, що вакцини немає або безпідставно відмовляють від вакцинації, потрібно звернутися до керівника медзакладу. Якщо керівник не може або відмовляється надати необхідну інформацію, зверніться у департамент охорони здоров’я в області за телефоном:  (0522) 24-13-69.

Перевірити актуальні дані щодо наявності вакцин, можна на сайті Центру громадського здоров’я.

Нагадаємо, кіровоградщина отримала майже 26 тисяч тестів на коронавірус

Читайте також: е-лікарняний – важливі роз’яснення для пацієнтів

Поширити:

Залишити коментар:

коментар