Важливо

Ціна таїнства: скільки коштує похрестити дитину у Кіровограді (ФОТО)

Народитись, одружитись, померти. Ці три найголовніші події життя людини неодмінно супроводжуються відповідними церковними обрядами: хрещенння, вінчання, соборування. Кореспондент Першої електронної газети дізнався, скільки коштує найперший і найпопулярніший на сьогодні обряд – хрещення дитини – у чотирьох церковних конфесіях Кіровограда. 

Має найбільшу “мережу” у Кіровограді. Усі собори, які розташовані у центрі міста (крім храму Святого Володимира, який належить до Української Православної Автокефальної Церкви), належать до Московського патріархату.

Кафедральний собор Різдва Богородиці (вул. Велика Перспективна, буд. 74)

Похрестити дитину у найбільшому соборі міста коштуватиме 300 грн. Хрещені батьки вашого малюка мають принести: ікону, хрестик, крижмо, свічки (5 шт), свідоцтво про хрещення (купується в соборі і коштує 15 грн). За словами жінки зі свічної лавки, краще усе придбати на місці “щоб нічого не забути”, а ікону необхідно обирати гарну, для хлопчика — янгол-охоронець або Миколай Чудотворець, а для дівчинки — Божа Матір або також Миколай Чудотворець. Обов’язково, як пожертву на храм, необхідно принести круглий білий хліб, рушник, бо, як сказала служителька собору “Хліб на голий стіл не кладуть”, олію і вино “Кагор”. Повідомити про дату, коли ви хоче здійснити таїнство, необхідно хоча б за 1-2 дні.

Спасо-Преображенський собор (вул. Преображенська, буд. 22)

Вартість хрещення дитини у цьому соборі також коштує 300 грн. Повідомити про дату, на яку ви хочете призначити хрещення необхідно принаймні за 2-3 дні. Кожному, хто цікавиться, у свічній лавці дають пам’ятку, в якій вказано, що необхідно принести з собою майбутнім хрещеним батькам вашої дитини. Питання “Яку саме потрібно ікону (іменну, янгола-охоронця і т. д.) і чи можна її принести з собою?” викликало у служительниці собору відверте незадоволене здивування: “А що, у них є ікони? Точно? Яку  захочуть таку нехай і несуть”.

Церква Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Фрунзе, буд. 14)

У храмі на Ковалівці хрещення дитини також коштуватиме 300 грн. Необхідні ікона, хрестик, крижмо, свідоцтво про народження (15 грн, купується у церкві), а також пожертва на храм і рушник під Євангеліє. Про рушник спеціально для хлібу служителька церкви нічого не сказала, лише зазначила, що ікони краще купити там, у храмі, адже вони вже освячені. Для хлопчика це має бути ікона Ісуса Христа, а для дівчинки — Богородиці. Повідомити про дату, коли ви хочете хрестити дитину, краще за 7-5 днів.

Українська православна церква Київського патріархату

Храм Апостола Андрія Первозваного (селище Гірниче, вул. 5-а Лінія, буд. 25)

Кореспондент Першої електронної по телефону зв’язався із служителькою храму, яка докладно пояснила, що про дату здійснення хрещення  слід повідомити хоча б за тиждень, а для  самого таїнства необхідні хрестик  і крижмо. До того ж хрестик має бути не тільки у дитини, яку хреститимуть, але й у кожного, хто буде присутнім на цій події. Крім того, усі мають бути відповідно одягненими: для чоловіків це “пристойний” напівофіційний вигляд, а для жінок — неяскравий макіяж, хустки на голову і спідниці нижче колін. Що ж до вартості таїнства, кореспондент отримала таку відповідь: “У нас немає ціни. Скільки Ви вирішите — стільки й пожертвуєте, ми не встановлюємо розцінки на обряди “, — відповіла представниця храму.

Українська Автокефальна Православна Церква (оновлена)

Храм Святого Володимира Великого (вул. Арсенія Тарковського, буд. 73/5)

У свічній лавці храму кореспонденту Першої електронної газети одразу дали детальну пам’ятку про таїнство хрещення, а серед необхідного назвали крижмо, хрестик і ікону й порадили усе купувати на місці. Про бажану дату хрещення потрібно повідомити за тиждень, а коштуватиме обряд вже традиційні 300 грн. Але автокефальний храм був єдиним, у якому повідомили, що 300 грн — це вартість індивідувального хрещення.

“Якщо Ви не проти, щоб разом з вашою дитиною хрестили ще когось, то тоді це Вам обійдеться у 250 грн”, — повідомила служителька храму.

Це наводить на думку, що у соборах Московського патріархату не дають можливості зробити таїнство хрещення індивідуальною й особливою подією для Вашої дитини: якщо  хтось призначить хрещення, на той же день, що й Ви, то у Вас просто не залишиться вибору. Як пощастить…

Українська Греко-Католицька церква

Храм Різдва святого Івана Хрестителя (вул. Героїв Сталінграда, буд. 32-г)

Отець Іван Третяк, протопресвітер Кіровоградської УГКЦ, розповів, що найголовніше для таїнства обрати хороших кумів, адже вони стають хрещеними, а отже й духовними батьками дитини.  Також для хрещення потрібне крижмо і хрестик, а повідомити про дату проведення хоча б за тиждень. Що ж до оплати за обряд, то отець Іван абсолютно відмовляється від будь-яких розцінок: “Це таїнство, божественний обряд, я не вимагаю жодних грошей. Якщо вже хочете, то можете дати скільки самі надумаєте”, — сказав о. Іван Третяк.

Українська Римо-Католицька церква

Костел Святого Духа (вул. Дворцова, буд. 52)

Отець Християн Островський, настоятель парафії Святого Духа м. Кіровограда, розповідає про те, що батьки дитини, як хрещені, так і рідні, мають бути віруючими католиками й парафіянами.

“Для обряду хрещення дитини необхідні: хрестик, як символ віри, свічка, як символ Христа і біла одіж. На відміну від Церков Східного обряду, під час таїнства хрещення у Католицькій Церкві не проводиться причастя й миропомазання. Ми віримо у те, що людина має зріти у вірі, свідомо підходити до її сповідування, тому перше причастя відбувається в нашій парафії у 10 років, а миропомазання  — у 14-15”, — повідомив о. Християн Островський.

Що ж до того, скільки коштує хрещення у парафії Святого Духа, отець Християн відповів, що у католицькій церкві не прийнято брати гроші за таїнства: “Це гарна можливість пройти обряд хрещення для людей, які потрапили до скрутного матеріального становища, адже ми хрестимо безкоштовно. А тоді вже люди самі вирішують: як і чим їм віддячити”.

Тож можемо говорити про те, що прейскуранта на таїнство хрещення існувати не повинно. Подяка за хрещення, бодай і у вигляді пожертви, має бути добровільною. А те, що робить більшість храмів нашої країни, можна охарактеризувати не інакше як “сріблолюбство”, яке й відштовхує людей від Церкви та її служителів.

Катерина Білоконь, Перша електронна газета. Фото автора

Поширити:

Залишити коментар:

коментар